بازگشت به صفحه کامل

۲، ۵ و ۱۰ آذر ماه پر ازدحام‌ترین روزهای بازگشت زائران است

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه روز دوم، پنجم و دهم آذرماه بیشترین جمعیت زائران برای بازگشت به کشور را خواهیم داشت گفت: زائران زمان بازگشت خود را به کشور مدیریت کنند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مهندس سعید اوحدی  درباره آخرین وضعیت زائران اربعین حسینی اظهار کرد: با توجه به اینکه تاریخ روز اربعین در کشور عراق مطابق با دوشنبه یکم آذرماه خواهد بود همچنان تعداد زیادی از زائران کشورمان در مسیر عزیمت به سمت کربلا هستند و مسیر پیاده‌روی از نجف را  طی می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین موج بازگشت زائران کشورمان نیز به تدریج آغاز شده و زوار در حال رهسپاری به مرزهای سه‌گانه شلمچه، چذابه و مهران هستند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: بنابر پیش‌بینی‌ها در روزهای دوم، پنجم و دهم آذرماه شاهد بیشترین ازدحام برای بازگشت زائران خواهیم بود و امیدواریم زوار زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.
اوحدی عنوان کرد: امیدواریم زائران و همچنین خانواده‌های آنان برای ایام بازگشت مدیریت لازم را داشته باشند تا دچار مشکل نشویم.

وی همچنین به حضور معاون اول رئیس جمهوری در جمع راهپیمایی زائران در طول مسیر نجف تا کربلا اشاره کرد و گفت: معاون اول رئیس جمهوری همانند سال گذشته برای ادای نذر خود در جمع زائران حضور یافت و ضمن بازدید از فعالیت‌های موکب‌ها، نماز ظهر و عصر را در کنار ‌زوار حسینی اقامه کرد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت