بازگشت به صفحه کامل

اربعين حسيني با بيش از2750دقيقه برنامه در شبكه اشراق

صداوسيماي مركز زنجان با فرا رسيدن اربعين حسيني با توليد برنامه هاي مختص اين ايام، برنامه ريزي گسترده اي را براي ترويج و گسترش فرهنگ عاشورايي و به تصوير كشيدن راه پيمايي عظيم اربعين و عزاداري هاي پرشور مردم استان انجام داده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، در ويژه برنامه صداي مركز ضمن پرداخت به جنبه هاي ادبي و فضايل معنوي حماسه عاشورا، با حضور كارشناسان مذهبي، چگونگي تلاش راويان و مورخان براي روايت قيام امام حسين (ع) بررسي خواهد شد.

همچنين در اين برنامه با توجه به حركت ميليوني زائران امام حسين (ع) سعي خواهد شد با استفاده از گزارشهاي مستند و كارشناسي و ارتباط با كربلاي معلي و موكب هاي اعزامي از زنجان، به تبيين فرهنگ پياده روي در ايام اربعين  پرداخته شود و اين ظرفيت معنوي عظيم تبيين شود.

اين برنامه  شنبه و يكشنبه 29و30 آبان پخش می شود و در روز شنبه ارتباط زنده استوديويي با راديو سراسري اربعين از ساعت 18، به مدت يك ساعت برقرار خواهد شد.

معاونت سيماي مركز هم با ويژه برنامه اربعين به مدت 65 دقيقه ضمن برقراري ارتباط زنده با كربلاي معلي و نجف اشرف، بينندگان را در جريان برنامه هاي مختلف عزاداري و اقدامات ستاد بازسازي عتبات قرار داده و با حضور كارشناسان به تبيين ابعاد مختلف نهضت كربلا مي پردازد.

همچنين امكان فني برقراري ارتباط زنده تصويري در برنامه هاي روتين گئجه لر و آلاچيق، با گزارشگران مستقر در عتبات فراهم شده است.

توليدمستند موكب عشق و اشك در6 قسمت 30 دقيقه اي در عتبلات عاليات ادامه دارد و گروه مستندساز مركز، به صورت تمام وقت درحال تصويربرداري از مراسم اربعين حسيني است.

درساير برنامه ها و آيتم هاي تاميني جمعاً به مدت 2100 دقيقه به اين واقعه عظيم پرداخت خواهد شد.

معاونت اطلاعات و اخبار مركز هم ضمن استقرار واحد پرتابل خبري در شهر كربلا روزانه دو گزارش خبري از فعاليت موكب هاي اعزامي زنجان در شهرهاي نجف و كربلا و خدمات به زائران تهيه و براي پخش ارسال مي شود.

همچنين 15 گزارش تلويزيوني از مراحل مختلف آمادگي و ارسال اقلام پشتيباني ستاد بازسازي عتبات استان كه توليد شده است در اين ايام پخش خواهدشد.

گزارش هاي تلويزيوني و راديويي عزاداري مردم استان و اخبار مكتوب مجموعا به مدت 200 دقيقه از بخش هاي خبري مركز نيز تقديم مخاطبان مي شود.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران