بازگشت به صفحه کامل

استقبال از زائرین اربعین حسینی در مرزهای خوزستان

نصب موکب‌هاي اربعين در مرزهاي خوزستان (شلمچه و چذابه) آغاز شده و خادمان به زودي با ارائه خدمات پذيرايي، اقامتي و بهداشتي و خدمات فرهنگي آماده پذيرايي از زائران کربلا مي‌شوند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، معاون فرهنگي ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان گفت: ۲۱۵ موکب در شلمچه و ۱۶۰ مورد نيز در چذابه را معدل‌گيري کرديم تا کسري‌هاي موجود را از استان‌ هاي معين برطرف کنيم.

محمدتقي چهارمحالي اظهار کرد: در شهرستان اهواز ستاد اربعين فعال شده و براي اسکان زائران از ورودي استان از سمت شهرستان انديمشک، شيراز و چهارمحال و بختياري با اوقاف صحبت کرديم تا حسينيه را در اختيار قرار دهند، تامين پتو، آب شرب، غذا ، چادر، تامين کپسول گاز به موکب ها، تعيين محل استراحت و پذيرايي از زائران نيز از ديگر کارهاي اجرايي براي خدمات رساني به زائران حسيني است.

مسئول ستاد بازسازي عتبات عاليات خوزستان تصريح کرد: بايد در زمينه تهيه اقلام و امکانات عمده همچون چادرهاي گروهي، خوابگاه، نمازخانه که در تامين آنها به کمک احتياج هست از ظرفيت استان‌هاي معين استفاده شود.

مسعود مصدقي، مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده اي خوزستان، گفت: بزرگ‌ترين سالن مسافري کشور در سالن جديد مسافري پايانه مرزي شلمچه با ظرفيت پذيرايي از 50 هزار نفر در روز با حضور وزير راه و شهرسازي نیز به بهره برداري رسيد.

مديرکل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي خوزستان افزود: سالن جديد داراي تعداد مناسبي گيت برای تسهيل عبور و مرور مسافر، محل اسکان ادارات مرتبط، غرفه‌هاي عرضه موادغذايي، نمازخانه و همچنين
محوطه‌سازي سالن مسافري است.

ناصر حويزاوي، مديرکل حج و زيارت خوزستان، اظهار کرد: ۷۰۰ شرکت خدمات پستي، ۶۰ دفتر حج و زيارت و ۲۰ دفتر منطقه آزاد براي ارائه ويزا توجيه شده‌اند و سامانه سماح تا ۲۰۰ ميليون تومان بحث بيمه زئران حسيني را پشتيباني مي‌کند و از مردم تقاضا داريم تا براي سفر به کربلا و دريافت ويزا از اين طريق اقدام کنند.

وي گفت: موضوع لغو ويزا  اربعين هرگز براي امسال عملياتي نخواهد شد و به طور حتم کنترل‌هاي خروجي و ورودي در مرزهاي عراق نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش خواهد يافت.

معاون امور عمراني استاندار خوزستان نيز در ارتباط با کارهاي مختلف انجام شده در مرز شلمچه گفت: امسال ظرفيت خوب ترمينال مسافربري هفت هزار و ۵۰۰ مترمربع و همچنين نقشه جامع مواکب و ۱۶۰ چشمه سرويس بهداشتي داريم، راه‌اندازي فاز يک ايستگاه پمپاژ، تأمين روشنايي مسير شلمچه،
لکه گيري و آسفالت مسير پل نو تا مرز شلمچه نيز انجام شده است.

معاون امور عمراني استاندار خوزستان در پايان خبر داد: نرخ پارکينگ مانند سال گذشته هر شبانه روز پنج هزار تومان تعيين شده است.

سرپرست فرمانداري دشت آزادگان نيز در خصوص زير ساخت‌هاي مرز چذابه گفت : 15 کيلومتر از جاده جديد که از پارکينگ شهرداري بستان آغاز و تا پارکينگ خودرويي چذابه تعريف شده است دو باند رفت و برگشت از هم تفکيک و عرض هر باند 9 متر شده است.

عميد زاده احداث بيش از 100 سرويس بهداشتي از پارکينگ تا مرز چذابه ،8 کيلومتر روشنايي جديد،
راه‌اندازي خط ارتباطي ايرانسل و همراه اول در مرز و آماده‌سازي زير ساخت‌هاي فيبر نوري را از اهم
فعاليت‌هاي انجام شده اعلام کرد.

 

منبع: صداوسیمای مرکز خوزستان