بازگشت به صفحه کامل

استقرار سامانه بانک اطلاعاتي اينترپل در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه

رئيس پليس بين الملل ناجا با اشاره به استقرار سامانه بانک اطلاعاتي اينترپل در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه، گفت: اطلاعات تمامي افرادي که از مرز خارج مي‌شوند با اطلاعات موجود در اين سامانه چک مي‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار مسعود رضواني اظهار داشت: نيروي انتظامي با استفاده رده‌هاي مختلف، بيشترين مسئوليت‌ها را در برگزاري راه‌پيمايي بزرگ اربعين بر عهده دارد.

وي ادامه داد: پليس بين‌الملل ايران نيز در هماهنگي با ديگر رده‌هاي مختلف نيروي انتظامي اقداماتي را در راستاي تسهيل سفر زائران و کنترل ترددها انجام مي‌دهد.

رئيس پليس بين الملل ناجا، با بيان اينکه يکي از مواردي که پليس بين‌الملل همواره آن را رصد مي‌کند شناسايي گذرنامه‌ها و مدارک جعلي است گفت: در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه سامانه‌اي که به بانک اطلاعاتي اينترپل متصل است مستقر شده است.

وي با بيان اينکه اطلاعات تمامي افرادي که از مرز خارج شوند با اطلاعات موجود در اين سامانه چک مي‌شود، گفت: سيستم سازمان اينترپل هم اکنون در مرز‌ها فعال است و اطلاعات گذرنامه‌هاي مفقودي و مسروقه با بيش از 70 ميليون رکورد جهاني درآن موجود است.

سردار رضواني، تصريح کرد: اگر افرادي اعم از ايراني و غير ايراني بخواهند با استفاده از اين گذرنامه‌ها از کشور خارج شوند، شناسايي و دستگير خواهند شد.

وي اضافه کرد: اين سامانه علاوه بر مرزهاي زميني در تمامي مبادي خروجي و ورودي کشور اعم از فرودگاه‌ها و ... نيز مستقر شده است.

رئيس پليس بين الملل ناجا، ادامه داد: کارکنان پليس اينترپل و بانک‌هاي اطلاعاتي ما در مرزها فعالند و اگر لازم باشد در ديگر حوزه‌ها نيز با ديگر پليس‌ها همکاري خواهيم کرد، ضمن اينکه با پليس بين‌الملل عراق نيز همکاري‌هايي را انجام داده‌ايم.

منبع: پايگاه خبري پليس