بازگشت به صفحه کامل

اعتبار رواديد صادره براي زائران اربعين 20 روزه است

فرمانده انتظامي استان ایلام گفت: زائران عزيز سفر خود را به نحوي مديريت و تنظيم کنند که در مهلت20 روزه تعيين شده در رواديد بتوانند به کشور بازگردند و مشمول جريمه نشوند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار نور علي ياري گفت: گذرنامه سندي است که از طرف ماموران صلاحيت دار براي مسافرت اتباع ايران به خارج و يا اقامت در خارج و يا مسافرت از خارج به ايران داده مي شود و صدور آن منوط به ارائه اسنادي است که هويت و تابعيت ايراني تقاضا کننده را ثابت کند.

وي افزود: خروج از کشور بدون ارائه گذرنامه و رواديد معتبر، ممنوع و مشمول مجازاتي مقرر در قانون از جمله حبس از يک تا سه سال و پرداخت جزاي نقدي خواهد شد.

فرمانده انتظامي استان ايلام خاطرنشان کرد: هر شخصي بخواهد از مرزهاي کشور جمهوري اسلامي ايران خارج شود بايستي گذرنامه مربوط به خود را همراه داشته و ارائه دهد که اين موضوع شامل حال نوزادان که تحت ولايت يا حضانت والدين هستند، نيز مي‌شود.

وي با بيان اينکه زائران مشتاق پياده روي اربعين بدون رواديد و گذرنامه به سمت مرزها عزيمت نکنند، تصريح کرد: از ورود افراد فاقد مدارک قانوني توسط ماموران به سمت مرزها جلوگيري خواهد شد.

سردار ياري يادآور شد: با توجه به اينکه در حال حاضر براي شرکت در مراسم پياده روي اربعين در سال 1395 مدت تعيين شده در رواديد 20 روزه مقرر شده است؛ تاکيد مي‌شود که زائران عزيز سفر خود را به نحوي مديريت و تنظيم کنند که در مهلت تعيين شده بتوانند به کشور بازگردند تا مشمول جريمه نشوند.

وي در پايان گفت: زائران عتبات عاليات با توجه به ظرفيت محدود مرزهاي کشور و سهولت در رفت و آمد و کاهش بار ترافيکي از وسايل عمومي که توسط  قرارگاه اربعين پيش بيني شده استفاده و در صورت استفاده از خودرو شخصي ضمن رعايت قوانين و مقررات رانندگي در طول مسير حتما خودروهاي خود را در پارکينگ هايي که در پايانه مرزي مهران پيش بيني شده قرار داده و از گذاشتن وسايل و اشياي قيمتي در داخل خودرو پرهيز کنند.

 

منبع: پايگاه خبري پليس