بازگشت به صفحه کامل

اعزام کاروان 15 هزار نفری عاشقان حسین اهواز به کربلا

کاروان 15 هزار نفري شهرستان اهواز ديروز با حضور پرشور و با شکوه عاشقان حسيني از منطقه ملاشيه به سوي مرز چذابه حرکت کرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مسئول تبليغات کاروان سفينه النجاه اهواز با بيان اينکه اين کاروان ديشب در عين 2 مستقر شد گفت: اين کاروان امروز از عين 2 به سمت حميده حرکت کرده و سپس يک شب را در روستاي سيد نعيم و شب ديگر را در روستاي ابو حميره و روز جمعه در سوسنگرد مستقر خواهد شد.

احمد سواري خاطر نشان کرد: هنگام رسيدن به مرز چذابه تعداد400 نفر از اين کاروان که موفق به دريافت ويزا شده‌اند به سمت کربلا راهي مي‌شوند.

وي با بيان اين که حضور پرشور مردم بيش از انتظار بود بيان کرد: در اين مسير بسياري از زنان که فرزندان کوچک نيز دارند کاروان را همراهي مي‌کنند.

کاروان مردمي که به صورت خود جوش شکل گرفته از ساکنان کوي ملاشيه، گلدشت، شهرک اهواز، حي السادات، زعفرانيه، کوي علوي، کوي مندلي، عين دو و کوي سياحي هستند.

سال گذشته نيز 10 هزار نفر از مردم همين مناطق در مراسم اربعين حسيني شرکت کرده و عشق و ارادت خود را به سيد و سالار شهيدان نشان دادند.

در حال حاضر ده‌ها موکب در مسير اهواز- سوسنگرد- بستان- چذابه و نيز مسير آبادان- خرمشهر- شلمچه داير است و به صورت شبانه روزي به اين زائران خدمت‌رساني مي‌کنند.

استان خوزستان داراي دو مسير زميني و يک مسير آبي و يک مسير ريلي به کشور عراق است که سالانه ميليون‌ها نفر از اين مسيرها عازم کربلاي معلي مي‌شوند.

 

منبع: صدا وسیمای مرکز خوزستان