بازگشت به صفحه کامل

اعزام یک هزار امدادگر به مرزهای خوزستان

مديرعامل جمعيت هلال احمر خوزستان گفت: در مسير تردد زائران 7 پست امدادي مستقر و همچنين بيش از هزار نفر نيرو در طرح اربعين خوزستان به کار گرفته مي‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، علي خدادادي با بيان اينکه پيش بيني مي‌شود 2 ميليون زائر از مرزهاي شلمچه و چذابه براي مراسم اربعين از مرز عبور کنند افزود : احتمال بروز برخي حوادث در مسير پياده روي زائران وجود دارد و به همين منظور هلال احمر شرايطي را با هدف کاهش آسيب و خطرپذيري زوار فراهم کرده است.

وي ادامه داد: امسال براي نخستين بار جمعيت هلال احمر کشور در راستاي ارائه خدمات به زائران 120نفر از امدادگران جمعيت هلال احمر خوزستان را به کشور عراق اعزام مي‌کند و اولين گروه 15 نفره روز گذشته اعزام شده است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر خوزستان به فعاليت اين جمعيت از 20آبان تا 4 آذر در 2مرز شلمچه و چذابه اشاره کرد و گفت: در هر مسير 5 پست امدادي، 10آمبولانس، 2خودروي نجات، 3موتور آمبولانس و بالگرد مستقر مي‌شود.

خدادادي گفت: زمينه اسکان اضطراري به ظرفيت 300چادر امدادي را نیز دارا هستیم و با برپايي 2 اردوگاه در دو مرز خوزستان با استعداد پذيرش اسکان اضطراري 1200 نفر در نظر گرفته شده است.

وي عنوان کرد: در مسير تردد زائران نيز 7 پست امدادي مستقر و همچنين بيش از هزار نفر نيرو در طرح اربعين خوزستان به کار گرفته مي‌شود.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان