بازگشت به صفحه کامل

آغاز بکار ایستگاه‌های صلواتی زائرین حسینی در مقبره شهدای گمنام اندیمشک

آيين آغاز بکار ایستگاه‌های صلواتي زائرين حسيني در مقبره شهداي گمنام انديمشک برگزار شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، در اين آيين فريدون حسنوند، نماينده مردم انديمشک در مجلس شوراي اسلامي، عشق و ارادت به ساحت مقدس ابا عبداله الحسين (ع) را مايه خير و برکت در زندگي شيعيان دانست و گفت: برپايي اين ايستگاه‌ها و پذيرايي از زائرين حسيني اوج در خط ولايت و امامت بودن ما را نشان مي دهد.

 وي افزود: مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي در حقيقت خادم حضرت ابا عبداله الحسين (ع) و خادم زائرين حسيني هستند و اين مساله بزرگ و کوچک نمي‌شناسد همه نوکران اهل بيت هستيم.

وی ادامه داد : يکي از کارهاي خوب و با ارزش فرهنگ پذيرايي از زائرين و احترام نمودن ميهمانان ابا عبداله الحسين (ع) در خانه و کاشانه‌هاي خودمان است که بسيار ثواب دارد.

مهندس پيمان جهانگيري، فرماندار شهرستان انديمشک،  گفت : به منظور تقسيم کار مناسب و برنامه‌ريزي صحيح ستاد اربعين شهرستان مرکب از 9 کميته با مشارکت دستگاه‌هاي اجرايي خدمات رسان و نظارت فرمانداري تشکيل شده است.

وي افزود: در سطح شهرستان 30 ايستگاه صلواتي در طول مسير برپا و به صورت شبانه‌روزي در حال پذيرايي از زائرين هستند و روزانه بالغ بر 10 هزار پرس غذا بين زائرين توزيع مي شود.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان