بازگشت به صفحه کامل

افزايش 50 درصدي تردد در جاده هاي منتهي به مرز مهران

رئيس پليس راه کشور گفت: جاده هاي منتهي به مرز مهران به ويژه راه هاي ورودي به اين شهر، هم اکنون داراي ترافيک سنگين است و تردد خودروها به کندي انجام مي شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار محمدحسين حميدي اظهار کرد: با توجه به اينکه جاده هاي منتهي به مهران کوهستاني و کم عرض هستند در شرايط فعلي به دليل حجم بالاي تردد، خودروها داراي ترافيک سنگيني است.

وي ادامه داد: اکنون شرايط به گونه اي است که زائران براي رسيدن به مرز مهران بايد ساعت ها در مسيرهاي منتهي به مرز رانندگي کنند لذا تقاضا داريم با شکيبايي و پرهيز از شتاب ،اين مسير را طي نمايند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار رانندگي نباشيم.

رئيس پليس راه کشور تاکيد کرد: با توجه به حجم سنگين ترافيک، زائران پس از پارک خودروهاي خود در پارکينگ هاي بزرگ در نظر گرفته شده، بايد پس از چند کيلومتر پياده روي قبل از شهر مهران، توسط اتوبوس هاي شرکت واحد خود را به پايانه مرزي برسانند.

وي به زائران اربعين که هنوز مرز خود را انتخاب نکرده‌اند توصيه کرد: با توجه به حجم بالاي تردد در مسيرهاي منتهي به مرز مهران، در صورت امکان از مرزهاي شلمچه و چزابه در استان خوزستان که داراي بار ترافيکي به مراتب کمتري نسبت به مهران است براي خروج از کشور اقدام کنند.

سردار حميدي در خصوص انتخاب مرز مهران از سوي اکثريت زائران براي تردد به کشور عراق افزود: افرادي که مهران را براي سفر به کشور عراق انتخاب مي کنند بدانند به دليل حجم بالاي ترددها بايد مدت زمان بيشتري در جاده ها رانندگي کرده و مشکلات ترافيکي را بپذيرند.

وي با اشاره به افزايش 50 درصدي ترددها در جاده هاي منتهي به مرز مهران نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصريح کرد:به غير از يک مورد تصادف منجر به فوت ،خوشبختانه ميزان تصادفات جاده اي نسبت به مدت مشابه در سال قبل تغييري نکرده است.

سردار حميدي در خصوص تدابير پليس براي زمان بازگشت زائران از کشور عراق يادآور شد: رانندگان در دور برگشت، خسته هستند و مسافت زيادي را پياده طي کرده اند، بنابراين خستگي و خواب آلودگي
مي‌تواند زمينه ساز حوادث رانندگي ناگوار باشد.

رئيس پليس راه ناجا گفت: بيشتر توان خود را براي زمان بازگشت زائران، تهيه اتوبوس و ساماندهي ترددهاي بين و درون شهري معطوف کرده‌ايم تا با کمترين مشکل مهران را ترک کنند

منبع: پايگاه خبري پليس