بازگشت به صفحه کامل

آمادگي پليس آگاهي ناجا براي خدمات رساني و تامين امنيت زائران اربعين

جانشين پليس آگاهي نيروي انتظامي از آمادگي اين پليس براي خدمات رساني و تامين امنيت زائران اربعين خبرداد و گفت: با توجه به پارک 800 تا 100 هزار خودرو سواري در شهر مهران، تمهيدات لازم براي امنيت پارکينگ ها اتخاذ شده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار مسعود منفرد، جانشين پليس آگاهي ناجا، در حاشيه بازديد از مرزهاي شلمچه و چزابه  اظهارداشت: پليس آگاهي ناجا همانند سال‌هاي گذشته دستورالعملي در خصوص تامين امنيت زائران اربعين حسيني تنظيم و ابلاغ کرده که با استقرار گشت‌هاي شبانه‌روزي، به صورت آشکار و پنهان در سطح شهرهاي مرزي و خارج از آن اين مهم را انجام خواهند داد.

وي افزود: ماموران پليس آگاهي در همه استان‌هاي مرزي آمادگي دارند که همانند سال‌هاي گذشته تدابيري را در اين خصوص ارائه و امنيت و آرامش زائران را فراهم کنند.

جانشين پليس آگاهي ناجا تصريح کرد: با توجه به اينکه مسير برگشت زائران از چزابه و شلمچه نسبت به مرز مهران دور‌تر است، لذا زوار سعي مي‌کنند که از اين مرز وارد کشور شوند که ازدحام در اين ورودي بسيار زياد خواهد بود.

وي با اشاره به تقويت زيرساخت‌هاي پايانه مرزي مهران، افزود: در شهر 15 هزار نفري مهران بين 100 تا 800 هزار نفرجمعيت شناور به آن ورود پيدا مي‌کنند، برنامه‌ريزي‌هاي مربوطه توسط نيروي انتظامي و ساير سازمان‌ها براي اقدامات تاميني انجام شده است.

سردار منفرد به پارک 800 تا 100 هزار خودرو سواري در شهر مهران در ايام اربعين اشاره کرد و گفت: پليس آگاهي براي تردد زائران و امنيت پارکينگ‌ها، اقدامات امنيتي لازم را انجام داده است.

وي استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومي براي زائران را جهت جلوگيري از ازدحام خودرو‌هاي شخصي را ضروري عنوان کرد و گفت: گماردن نگهبان در پارک‌ها و حضور ماموران پليس آگاهي در مبادي ورودي، خروجي و پارکينگ‌ها از جمله اقدامات مهم در راستاي کاهش حجم سرقت‌ها است.

جانشين رئيس پليس آگاهي ناجا با اشاره به اينکه در مرز مهران نسبت به سال گذشته پارکينگ‌هاي بيشتري پيش بيني شده است، به زائران توصيه کرد: خودروهاي خود را در پارکينگ‌هاي عمومي که  پارکبانان و ناجا در قبال آنها مسئوليت دارند، پارک کنند؛ متاسفانه اغلب زائران به خاطر عجله‌اي که دارند اتومبيل خود را در کوچه، خيابان و هر جايي که تمايل دارند، رها مي‌کنند که اين يکي از دغدغه‌هاي ما در خصوص امنيت خودروها است.

وي بر استفاده از تجهيزات ايمني و امنيتي خودرو شامل دزدگير، قفل پدال و فرمان در خصوص پيشگيري از سرقت تاکيد کرد و گفت: حضور فعال ماموران آگاهي در پايانه‌ها به صورت محسوس و نامحسوس به منظور پيشگيري از جرايم احتمالي به صورت شبانه روزي خواهد بود.

جانشين رئيس پليس آگاهي ناجا تصريح کرد: تيم‌هاي تشخيص هويت پليس آگاهي استان نيز در مهران مستقر شده‌اند که در صورت حوادث احتمالي به منظور بررسي صحنه جرم اقدام کنند.

وي گفت: در راستاي کنترل خودروهايي که احتمال سرقتي بودن آنها وجود دارد، تيم هايي پيش بيني شده که در مبادي عبوري و ورودي استان مستقر و وسايل نقليه را کنترل مي‌کنند.

سردار مسعود منفرد با اشاره به اينکه خوشبختانه سال گذشته با توجه به اقدامات انتظامي که انجام شد مشکل خاصي در خصوص امنيت زائران به وجودنيامد، گفت: هماهنگي‌هاي خوبي بين دستگاههاي مختلف و پليس هاي تخصصي ناجا ازجمله پليس راهور، پليس راه و ... در اين رابطه انجام شده است.

منبع: پایگاه خبری پلیس