بازگشت به صفحه کامل

آمادگی و تمهیدات لازم برای آبرسانی به زائران اربعین حسینی

مسوول ستاد خدمات رساني به زائرين اربعين حسيني گفت: با بسيج امکانات و تجهيزات مورد نياز و استقرار تانکرهاي سيار بصورت شبانه روز آمادگي لازم براي آبرساني به زائران اربعين حسيني تا خارج از مرزها نيز وجود دارد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، درويشعلي کريمي با اعلام اين خبر افزود: همچنين آبرساني به مواکب بين راهي از اهواز تا خرمشهر و آبادان و مواکب بين راهي اهواز تا حميديه و بستان توسط تانکرهاي سيار آبفاروستايي خوزستان انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه طرح خط انتقال آبرساني به پايانه شلمچه که از اعتبارات منطقه آزاد اروند پشتيباني مي‌شود شروع بکار کرده و تا چند روز آينده شاهد تامين آب شرب با کيفيت و پايدار در مرز شلمچه خواهيم بود اظهارداشت‌: تانکرهاي سيار براي شرايط احتمالي کم آبي نيز آماده هستند و در صورت بروز هرگونه رخداد در خطوط آبرساني در پايانه شلمچه آبرساني خواهند کرد.

مسوول ستاد خدمات رساني به زائرين اربعين حسيني ادامه داد : بازديدهاي ميداني با حضور مسئولان استاني و شهرستان خرمشهر و دشت آزادگان انجام شده است و بر اساس تجارب سال گذشته الگوي جديدي با هماهنگي و پشتيباني ستاد عتبات عاليات شرکت مهندسي آبفا کشور توسط معاونت بهره‌برداري اين شرکت تعريف شده که کليه نقايص و مشکلات سال قبل را بر طرف کرده و مي‌تواند طي سال‌هاي آينده نيز مورد استفاده قرار گيرد.

کريمي گفت : آبرساني به زوار اربعين حسيني در 2 محور چذابه و شلمچه توسط صنعت آبفا خوزستان و با همکاري سه شرکت آب و فاضلاب روستايي استان و شرکت‌هاي آب و فاضلاب خوزستان و اهواز انجام
مي‌شود.

 

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان