بازگشت به صفحه کامل

امکان صدور ویزای آنی در مرزهای شلمچه و چذابه منتفی شده است

فرمانده انتظامي خوزستان گفت: امکان صدور ويزاي آني در مرزهاي شلمچه و چذابه منتفي شده است و زائران بايد پيش از عزيمت به کشور عراقب راي دريافت ويزا اقدام کنند.

به گزارش كميته اطلاع رساني و مستند سازي ستاد اربعين، محمدرضا اسحاقي گفت: به منظور فراهم شدن شرايط مناسب براي تردد آسان تر زائران اربعين حسيني از مرزهاي شلمچه و چذابه از ماه‌ها قبل برنامه ريزي ها را آغاز کرديم.

وي افزود: تلاش شده بسترهاي مناسب جهت تردد آسان زائران فراهم شود و اين افراد براي خروج از کشور با مشکل مواجه نشوند.

فرمانده انتظامي خوزستان با اشاره به در نظر گرفتن 90 گيت جهت عبور زائران از مرزهاي شلمچه و چذابه تصريح کرد: به طور مشترک در مرزهاي شلمچه و چذابه 90 گيت در نظر گرفته شده و در صورت مشاهده جمعيت پيش از حد گيت هاي جديدي را به اين دو مرز اضافه خواهيم کرد.

اسحاقي از راه اندازي دو پارکينگ 50هکتاري در مرزهاي شلمچه و چذابه خبر داد و خاطر نشان کرد: علاه بر
پارکينگ هايي که سال هاي گذشته در مرزهاي شلمچه و چذابه جانمايي شده است، امسال دو پارکينگ جديد با ظرفيت قابل توجه خودرو به وسعت 50 هکتار در اين دو مرز تاسيس شده است.

وي از ايمن سازي مسيرهاي منتهي به مرزهاي شلمچه و چذابه خبر داد و اظهار کرد: درحال حاضر کار ايمن سازي مسيرهاي منتهي به مرز انجام شده و نيروهاي ما در اين دو مرز آماده پذيرايي از عاشقان امام حسين (ع) هستند.
فرمانده انتظامي خوزستان با تاکيد بر اينکه امکان صدور ويزاي آني در مرزهاي شلمچه و چذابه وجود ندارد اذعان کرد: شهرونداني که براي حضور در ايام اربعين خود را به مرزهاي شلمچه و چذابه مي رسانند بايد بدانند که امکان صدور ويزاي آني در اين دو مرز وجود ندارد و حتما بايد پيش از عزيمت به سمت مرزها ويزاي خود را دريافت کنند.

اسحاقي در خصوص آخرين اقدامات صورت گرفته در جاده چذابه به بستان گفت: ساخت و سازها و بهبود مسير چذابه به بستان اکنون در حال اتمام است و طي روزهاي آينده اين مسير به طور کامل آماده بهره برداري وآماده  ارائه خدمات به زائران خواهد بود.

 

منبع: صدا و سيماي مركز خوزستان