بازگشت به صفحه کامل

بزرگترين سالن مسافري مرزي كشور در شلمچه افتتاح شد

در آستانه اربعين حسيني با هدف سهولت تردد و آسايش زائران حضرت اباعبدالله الحسين (ع) سالن مسافري پايانه مرزي شلمچه به عنوان بزرگترين سالن مسافري مرزي كشور با حضور رئيس جمهور، وزير كشور، معاون وزير راه و شهرسازي، استاندار و مسئولان استان خوزستان رسما" افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دكتر حسن روحاني، رئيس جمهور، در بدو ورود به پايانه مرزي شلمچه از پلاك يادمان افتتاح  سالن مسافري اين مرز كه در ورودي اين مجموعه نصب شده است، رونمايي کرد.

بر اساس اين گزارش دكتر حسن روحاني سپس با حضور در جمع زائران و عاشقان حضرت سيد الشهدا (ع) كه از اين پايانه مرزي عبور مي‌کردند، ضمن بازديد از نحوه خدمت رساني دستگاه‌هاي مستقر در پايانه به هموطنان و زائران، با توقف در سالن مسافري، لحظاتي را به  بدرقه آنان اختصاص داده و  به ابراز احساسات مشتاقان زيارت و خيل عظيم زائران پاسخ داد.

  معاون وزير راه و شهرسازي وجود امكانات مناسب در اين پايانه از جمله نمازخانه و مسجد، سرويس‌هاي بهداشتي كافي، مجزا بودن گيت‌هاي عبوري اتباع خارجي از مسافران داخلي و  طراحي و ساخت 24 گيت كنترل پاسپورت ثابت و  20 گيت اضطراري را از مزيت هاي اين سالن مسافري برشمرد .

مهندس كشاورزيان با اشاره به افزايش ترددها در سه پايانه مرزي مهران، شلمچه و چزابه نسبت به سال گذشته افزود :امسال در مراسم اربعين حسيني بالغ بر 2 ميليون و 500 هزار نفر از هم وطنان در سفر به عتبات عاليات از پايانه هاي مرزي تردد مي‌کنند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای