بازگشت به صفحه کامل

تجهیز شلمچه و چذابه تا پایان هفته برای پذیرای از زائران

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در خوزستان از افزايش شمار موکب‌هاي مرزي براي پذيرايي از زائراني که درحال برگشت به کشور از طريق مرزهاي شلمچه و چذابه هستند، خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، اميدوار آقايي امروز گفت: از دو شب پيش بازگشت زائران اربعين به کشور سرعت گرفته و شمار برگشتي‌ها به نسبت خروجي‌ها بيشتر شده است، به همين دليل دو مرز شلمچه و چذابه تجهيز شده‌اند تا زائران در مرز و حتي در شهر اهواز پذيرايي شوند.

وي با بيان اينکه موکب‌هاي پذيرايي و اسکان تا پنجم آذر (۲۵ صفر) در اين دو مرز برپا هستند، افزود: تعدادي از موکب‌ها تا هشتم آذرماه (۲۸ صفر) همچنان برپا خواهند بود تا آخرين زائران بازگشتي به کشور را پوشش دهند.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در خوزستان افزود: در پايانه مرزي شلمچه پنج موکب براي پذيرايي و اسکان زائران برپا شده و چند موکب هم در يادمان شهدا به اتباع خارجي که بايد از اين مرز گذر کنند، اختصاص يافته است. علاوه‌بر اين در نقطه صفر مرزي هم يک موکب برپا شده که زائران در صورت لزوم و نياز مي‌توانند توقفي در اين محل داشته باشند.

وي با اشاره به خروج بيش از يک ميليون زائر از دو مرز شلمچه و چذابه براي شرکت در پياده‌روي اربعين، اظهار کرد:‌ اين دو مرز براي برگشت اين تعداد زائر آماده است.

منبع: صداوسیمای مرکز خوزستان