بازگشت به صفحه کامل

تدارک صدا و سیمای مرکز کرمانشاه برای اربعین حسینی

صداوسیمای مرکز کرمانشاه با تهیه و پخش ویژه برنامه‌های «بنده عشق»، «سلام کرمانشاه» ، «بچه‌های هیئت»، «مستند اربعین»، «انتظار» و همچنین با پخش زنده مراسم اربعین از سطح شهر با عزداران اربعین حسینی همراه خواهند بود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، صدای مرکزکرمانشاه به مناسبت اربعین حسینی با ویژه برنامه «مستند اربعین» به تهیه‌کنندگی مهدی فصاحت راجع به سفر یک زن و شوهر به کربلا در ایام اربعین است که به بیان احساسات و عواطف این زوج جوان در خصوص سفر زیارتیشان و فراهم شدن هزینه در روز آخر سفر و مشکلاتی که سرراه آنها قرار می‌گیرد، می‌پردازد.

نمایش ده قسمتی «انتظار» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا بحرایی از دیگر برنامه‌های برای اربعین حسینی است. در این سریال مادری چشم انتظار فرزندش است که به جبهه‌های جنگ رفته و سالهاست از او خبری نیست. یک شب پسرش به خوابش می‌آید و در خواب می‌بیند که فرزندش برای برپایی مراسم عزاداری سیدالشهدا برگشته است.

برنامه ترکیبی «بنده عشق» به تهیه‌کنندگی نسترن ترکمن و کارگردانی رضاعاطفیان، با هدف تبیین مسایل دینی و کمک به انعکاس فضای معنوی از جنبه های مختلف به صورت زنده درمدت زمان 60دقیقه  با اجرای رضاعاطفیان از  سیمای مرکز کرمانشاه پخش می‌شود.

پخش زنده مراسم  عزداری اربعین حسینی  از هیئت‌های مذهبی سطح شهر به صورت زنده،  «سلام کرمانشاه» به تهیه‌کنندگی جلال اسماعیلی و کارگردانی مهدی فرامرزی، برنامه «خانواده» با موضوع زمینه شکل‌گیری یک خانواده سالم و پاک به تهیه‌کنندگی غلامحسین منوچهری و افسانه صاحب جمعی و کارگردانی سعیدزندی و برنامه «بچه‌های هیئت» با استفاده از آیتم‌های متنوع و تاثیر گذار به آشنایی کودکان با زندگی امام حسین(ع) و یاران ایشان و بزرگان دین می‌پردازد و الگوهای اخلاقی و رفتاری این بزرگان را برای آنان معرفی  می‌کند. دراین  برنامه تعدادی کودک و خردسال نیز حضور خواهند داشت که با مجری در اجرای برنامه همکاری می‌کنند. وله، فتورمان، قصه و پلاتو از آیتم‌های دیگر این برنامه به تهیه‌کنندگی آرش عبدالله پور و کارگردانی کیوان نارنجی برای اربعین حسینی است.