بازگشت به صفحه کامل

تعریض جاده الوان به چزابه از طرح های اولویت دار تا قبل از اربعین سال آینده است

استاندار خوزستان گفت: بهسازي و تعريض جاده الوان به چزابه از جمله طرح‌هاي اولويت دار استان خوزستان تا قبل از اربعين سال آينده است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، غلامرضا شريعتي ديشب در حاشيه بررسي روند خدمت رساني به زائراني که در شهرستان شوش اسکان داده شده‌اند افزود: همانگونه که با برنامه‌ريزي و بسيج امکانات روندحرکت زائران به عتبات عاليات در 2 مرز شلمچه و چذابه مديريت شد، برنامه ريزي لازم براي بازگشت زائران در اين استان صورت گرفته و جاي نگراني نيست.

استاندار خوزستان گفت: با بسيج امکانات و هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي اين استان براي بازگشت بيش از يک ميليون و 100 هزار زائر کربلا آمادگي دارد.

استاندارخوزستان گفت: بهسازي جاده الوان (عبدالخان) - بستاندر تعهد وزارت نفت بوده که به دليل اختلاف نظر با پيمانکار اجرا نشد، اما اصلاح، بهسازي و تعريض جاده مذکور از جمله طرح هاي اولويت دار استان خوزستان تاقبل از اربعين سال آينده است ضمن اينکه چهار خطه کردن جاده‌هاي منتهي به مرز چذابه در دست پيگيري است.

شريعتي، اجراي طرح آبرساني به مرز چذابه، ساخت آشپزخانه مرکزي و نيز تعريض و ساماندهي محوطه توقفگاه خودروها را از ديگر اولويت‌ها در مرز چذابه برشمرد و گفت:با برنامه‌ريزي صورت گرفته مسايل، مشکلات و کمبودهاي مرز چذابه از نظر زير ساخت برطرف مي‌شود.

استاندار خوزستان از تلاش فرماندار و مجموعه مديريت شهرستان شوش در خدمت رساني به زائران کربلا و نيز زائراني که در روز اربعين به شوش سفر کرده بودند تشکر و قدرداني کرد و گفت: شوش ميزبان خوبي براي زائران کربلا و زوار دانيال نبي(ع)در روز اربعين بوده است.

وي در خصوص طرح توسعه حرم دانيال نبي (ع) نيز گفت:اين طرح از سوي استانداري خوزستان پيگيري خواهد شد.

شهرستان شوش در شمال خوزستان در روز اربعين ميزبان ده ها هزار زائر از شهرهاي مختلف اين استان و نيز زائران بازگشته از سفر عتبات عاليات بود.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان