بازگشت به صفحه کامل

تمهيدات رسانه اي براي راه‌پيمايي بزرگ اربعين

با حضور معاون امور استان هاي صدا و سيما، جمعي از مسئولان و روساي كميته‌هاي ستاد اربعين استان و مدير كل و معاونان صدا و سيماي مركز ايلام، نشست قرارگاه رسانه‌اي اربعين در پايانه مرزي مهران برگزار شد .

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دكتر دارابي در اين نشست با اشاره به نقش آفريني مردم ولايتمدار استان در دفاع مقدس و مهمان نوازي آنان در اربعين گفت : اربعين مانور بزرگ و درياي بيكران دل‌ها و بزرگ‌ترين حماسه در جهان است.

وي از مسئولان استاني و صدا و سيماي مركز ايلام در انعكاس مناسب شور و حضور دلدادگان حسيني در اربعين گذشته قدرداني كرد.

دراين نشست شيروي، مدير كل صدا وسيماي مركز ايلام، نيز گفت: با حمايت و همراهي مسئولان استان و بسيج امكانات شرايط براي حضور پررنگ ايلام در شبكه‌هاي سراسري و بين المللي فراهم است.

در نشست قرارگاه رسانه ي اربعين، رستمي مشاور استاندار در امور پيگيري هاي ويژه ، حجت الاسلام ولدبيگي امام جمعه و ناصري فرماندار مهران با تشريح شرايط حال و گذشته مهران تاكيد كردند: اگر امروز نام مهران جهاني شده و تعداد زوار و شركت كنندگان در حماسه اربعين از 90 هزار در سال 90 به بيش از سه ميليون نفر در سال 94 رسيد نتيجه و ثمره مديريت عالي صدا و سيما و پردازش هنرمندانه برنامه‌هاي اين مركز در معرفي مردم استان به عنوان خادم الحسين بوده است.

بنابر این گزارش، باحضور دكتر دارابي معاون امور استان ها از چند طرح حوزه فني صدا و سيماي مركز ايلام در پايانه مرزي مهران به بهره برداري رسيد .

طرح سيگنال رساني زميني فيبر نوري، لينك و مايكرويو با صرف 8 ميليارد ريال از جمع اعتبارات عمراني استاني و سازماني يكي از اين طرح ها بود كه با بهره برداري از آن امكان ارتباط زنده 24 ساعته از مرز
بين المللي با شبكه‌هاي سراسري و بين المللي در اربعين امسال فراهم شده است .

دكتر دارابي در اين سفر همچنين از ورودي‌ها و محل استقرار گروه‌هاي خبري و توليدي صدا و سيماي مركز ايلام در پايانه مرزي مهران بازديد كرد. سه گروه خبري و چند گروه توليدي و مستند ساز از مركز صدا و سيماي ايلام در توليد گزارش و ارتباط زنده با شبكه هاي استاني ، ملي و بين المللي مشاركت دارند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران