بازگشت به صفحه کامل

توصيه مسئولان دو کشور ايران و عراق به زائران؛ همراه داشتن ويزا و مدارک قانوني الزامي است

فرمانده مرزباني ناجا در سفر به استان خوزستان در بازديد از پايانه‌هاي مرزي شلمچه و چزابه، گفت: براساس توافق صورت گرفته ميان مسئولان جمهوري اسلامي ايران و کشور عراق که مورد تاکيد است، زائران علاوه بر رعايت مقررات و قانون ملزم به استفاده از ويزا و مدارک قانوني هستند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار رضايي در بازديد از زير ساخت‌هاي
پايانه‌هاي مرزي چزابه و شلمچه، اظهارداشت: الحمدلله اقدامات خوبي در زير ساخت‌هاي پايانه‌هاي مرزي خوزستان برای تسهيل در تردد زائران اباعبدالله الحسين(ع) انجام شده كه در همين رابطه شاهد حضور پرشور زوار ايراني و غير ايراني هستيم که با شور و اشتياق فراوان در حال عزيمت به کربلاي معلي از اين پايانه‌هاي مرزي هستند؛ خداوند را شاكريم كه اين افتخار را نصيب ما كرد كه در خدمت اين عزيزان باشيم.

وي ادامه داد: اين زحمات و تلاش كاركنان پايانه‌هاي مرزي را نتيجه همدلي، صميميت و هدف مشترک با مرزبانان مي‌دانم و مطمئن باشيد خدمت به تمام زائران اباعبدالله الحسين(ع) برهمه ما يك تكليف مقدس است و بايد به آن افتخار كنيم.

سردار رضايي افزود: با بررسي‌هاي انجام شده از مدارک زائران، الحمدلله زوار مدارك لازم را به همراه دارند و قوانين را به خوبي رعايت مي‌كنند.

اين مقام ارشد در مرزباني ناجا با اشاره به اينكه در سه حوزه پايانه مرزي مهران، شلمچه و چزابه ويزا صادر نخواهد شد، گفت: زائران بايستي از همان محل سكونت و حركت خود اقدام به تهيه ويزا کنند.

سردار رضايي با اشاره به ازدحام جمعيت در روز‌هاي نزديک به اربعين، به آنها توصيه کرد: زمان حرکت خود به عتبات را به روز‌هاي آخر موکول نکنند و زودتر براي سفر مهيا شوند، همچنين براي بازگشت نيز قبل از اربعين و يا چند روز بعد از آن، زمان سفر خود را مديريت كنند.

منبع: پايگاه خبري پليس