بازگشت به صفحه کامل

تکمیل ظرفیت پارکینگ خودروهای شخصی مرز چذابه

رئيس پليس راهور خوزستان از تکميل پارکينگ‌هاي توقف خودروي زائران در مرز چذابه خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سرهنگ قاسم قدرتي اظهار داشت: در حال حاضر ورودي به مرزهاي شلمچه و چذابه زياد است و شاهد حضور سيل عظيم مردم عاشق در اين دو پايانه مرزي هستيم و در حال حاضر مرز چذابه شلوغ‌تر از مرز شلمچه است و بايد پارکينگ‌هاي جديد براي خودروي‌هاي شخصي زائران در نظر گرفته شود.

وي تاکيد کرد: از زائران مي‌خواهيم در صورت امکان با وسايل نقليه عمومي به مرز بيايند تا بتوانيم پاسخگوي آنها باشيم، اگر چه در حال تهيه پارکينگ‌هاي جديد هستيم و زائران بايد خودروهاي شخصي را به گونه‌اي در پارکينگ پارک کنند که کمترين فضا را اشغال کنند.

رئيس پليس راهور خوزستان افزود: رانندگان نبايد اصرار داشته باشند تا به مسيري که راه‌پيمايان در حال حرکت هستند ورود کنند و خودرو را تا ورودي مرز ببرند چرا که اين کار امکان پذير نيست، پليس تمام تلاشش را مي‌کند تا خطري زائران پياده را از سوي خودروها تهديد نکند.

وي ادامه داد: بسياري از زائران اربعين از اهواز به صورت پياده به مرز مي‌آيند که به آنها توصيه مي‌کنيم از حاشيه جاده عبور کرده و شب‌ها که مشغول پياده‌روي هستند از شبرنگ و پرچم استفاده کنند.

سرهنگ قدرتي با بيان اينکه جابه‌جايي مسافر با وانت خطرآفرين است، افزود: تردد زائران با وانت بار و جابه‌جايي آنها تهديد است و اين دسته از افراد بايد مراقب باشند چرا که اين اقدام خطرناک است.

وي از کنترل اتوبوس‌هاي در حال حرکت به سمت مرز خبر داد و تاکيد کرد:علاوه بر اينکه پليس اتوبوس‌هاي زائران را کنترل مي‌کند مسافران نيز بايد در داخل خودرو از کمربند ايمني استفاده کنند.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان