بازگشت به صفحه کامل

خدمات رایگان اینترنت به زائران پیاده‌ اربعین ارائه می‌شود

معاون وزیر ارتباطات گفت: اپراتورهای ایرانی و عراقی تلفن همراه در طول مسیر پیاده‌روی اربعین خدمات اینترنت را به‌طور رایگان در اختیار زائران قرار می‌دهند.


به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، محمدجواد آذری جهرمی، مسئول کمیته ارتباطات اربعین، با اشاره به تمهیدات انجام شده برای تسهیل در شرایط ارتباطی زائران، گفت: در برنامه‌ریزی‌هایی که با هماهنگی ستاد عتبات عالیات، وزارت کشور و اپراتورهای مخابراتی انجام شد این خدمات در دو بخش عمده به زائران عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: بخشی از این خدمات در رابطه با مقوله ارتباطات رومینگ و ارتباطات بین‌الملل دو کشور بوده که در این راستا، سال گذشته با اتصال فیبرنوری موفق شدیم این ارتباط را بعد از مدت‌ها به‌طور مستقیم و بدون استفاده از کشور ثالت برقرار کنیم که این مهم در کیفیت ارتباطات تاثیر بسزایی داشته است.
آذری جهرمی با اشاره به هماهنگی اپراتورها در موضوع رومینگ، به توسعه شبکه اپراتورهای عراقی نیز اشاره کرد که با توجه به استقبال گسترده مردم برای شرکت در پیاده‌روی اربعین، توسعه کیفیت شبکه توسط اپراتور عراقی انجام می‌شود.

 وی با اشاره به پوشش کامل سرویس رومینگ توسط اپراتورهای ایرانی در مرزهای زمینی، خاطرنشان کرد: ارتباطات دیتا و صوت در نقاط مرزی شلمچه و استان ایلام برقرار بوده و برای ارتباط مناسب زائران در مسیر حرکت آنها قرار می‌گیرد.

 وی به سرمایه‌گذاری یکی از شرکت‌های مخابراتی ایران و یکی از شرکت‌های عراقی برای ارائه سرویس وای‌فای در مسیر نجف به کربلا اشاره کرد و اظهارداشت: جدا از فراهم شدن خدمات نسل سوم اپراتورهای عراقی، خدمات وای فای نیز به صورت مجانی و در طول مسیر در اختیار زوار است.

معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: به دلیل محدودیت تکنولوژی و حجم گسترده ارتباطات احتمال کاهش کیفیت اینترنت در ساعات شب وجود دارد.


 منبع: خبرگزاری مهر