بازگشت به صفحه کامل

خدمات رسانی تا بازگشت کامل زائران از عتبات و کربلای معلی ادامه خواهد داشت

رئيس ستاد اربعين مناطق نفت خيرجنوب گفت: خدمات رساني اين شرکت تا بازگشت کامل زائران از عتبات و کربلاي معلي، در مرز چزابه ادامه خواهد داشت.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سرهنگ عباس ممبيني با اشاره به ايجاد جايگاه خدمت رساني و استقرار نيروهاي زبده خدماتي و فرهنگي در منطقه، افزود: مطابق دستور مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب و برنامه ابلاغي سپاه ولي عصر (عج) خوزستان برنامه همياري شرکت نفت با ستاد اربعين استان خوزستان، بيش از يک ماه پيش در سه مرحله آغاز شد.

وي گفت: بخش نخست گسيل ماشين آلات و تجهيزات راهسازي و احداث 34 هکتار از 50 هکتار توقفگاه جديد بود که 15 آبان تکميل و تحويل شد؛ بخش دوم استقرارماشين آلات، تامين خودروهاي سبک، نيمه سنگين و سنگين براي کمک به تدارکات جايگاه هاي خدمت رساني بوده که هم اکنون در حال انجام است و بخش سوم خدمات نفت، به رفت و آمد زائران حسيني مرتبط است که تا بازگشت تمامي زوار اربعين اباعبدالله (ع) ادامه خواهد داشت.

فرمانده حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان وزارت نفت-جنوب تصريح کرد: ايجاد موکب به منظور بيتوته، استراحت و پذيرايي از زائرين به صورت شبانه روزي و چاپ و توزيع بسته هاي فرهنگي از جمله زيارت عاشورا بين زائران، نصب و راه اندازي امکانات صوتي و سمعي و بصري و فراهم نمودن امکانات اقامه نماز در محل جايگاه، بخشي از فعاليت هاي فرهنگي اين ستاد در چزابه است.

وي توضيح داد: تاکنون علاوه بر تحويل ده دستگاه خودرو سبک به ارگان هاي حاضر در منطقه، دو دستگاه بنز اطاق دار جهت انتقال يخ و نان ازاهواز، سه دستگاه تانکر حمل آب، دودستگاه تانکر فاضلاب، دو دستگاه کانکس، دو دستگاه جرثقيل20 و10تني، دو دستگاه بيل مکانيکي، دو دستگاه لودر و گريدر، و دست
کم 40 دستگاه اتوبوس و ميني بوس، از سوي ترابري و پشتيباني نفت در منطقه مستقر و در اختيار ستاد اربعين استان خوزستان قرار دارد.

سرهنگ ممبيني با اشاره به ادامه اين همکاري تا بازگشت کامل هموطنان از کربلاي معلي يادآور شد: پذيرايي مختصر و تسهيل در انتقال آنان به نزديک ترين شهرها از جمله بستان و اهواز هم اکنون با استفاده از پنج دستگاه ميني بوس و 15 دستگاه اتوبوس انجام مي‌شود. وي تصريح کرد: با نزديک شدن به پايان مراسم اربعين و به تناسب بازگشت جمعيت، افزايش وسايط نقليه نيز پيش بيني شده است که در همين ارتباط صبح امروز 15 دستگاه ميني بوس و اتوبوس نيز به درخواست استانداري به اين تعداد افزوده شد .

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان