بازگشت به صفحه کامل

دستگيري اعضاي شبكه‌هاي جعل ويزا و مانيفست كشور عراق

وزارت اطلاعات اعلام کرد: با پيگيري‌هاي اطلاعاتي و تلاش بی‌وقفه و خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) چند شبكه از جاعلان اسناد و مدارك رسمي که نسبت به جعل ویزای کشور عراق بویژه ويزاي اربعين اقدام کرده‌اند، مورد شناسايي و ضربه اطلاعاتی قرار گرفتند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، در متن اطلاعیه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران آمده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

به استحضار ملت شريف و ولايت مدار ايران اسلامي مي‌رساند: با پيگيري‌هاي اطلاعاتي و تلاش بي وقفه و خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) چند شبكه از جاعلان اسناد و مدارك رسمي، كه از اعتقادات و احساسات پاك مردم به سيد و سالار شهيدان اباعبدالله الحسين عليه السلام سوء استفاده كرده و نسبت به جعل ويزاي كشور عراق خصوصا در ايام اربعين اقدام نموده بودند، مورد شناسايي و ضربه اطلاعاتي قرار گرفتند.

از اين شبكه‌ها تعداد بسياري ويزا، مانيفست گروهي و مهر جعلي كشف و ضبط شده و مقادير زيادي ويزاي جعلي صادره براي تردد به كشور عراق در اربعين حسيني توقيف شده است.

وزارت اطلاعات ضمن هشدار به كساني كه قصد سوء استفاده از احساسات پاك مردم در ايام اربعين براي كسب منافع نامشروع خود دارند، از عموم هموطنان عزيز كه خواستار سفر به عتبات عاليات هستند
مي‌خواهد كه با ثبت نام در سامانه سماح براي اخذ ويزا از مبادي رسمي و شركت‌هاي مجاز معرفي شده از طرف سازمان حج و زيارت اقدام کنند و همچنين به اطلاعيه‌هاي صادره از طرف ستاد مركزي اربعين توجه ويژه داشته باشند. ضمنا تلفن 113 در سراسر كشور آماده دريافت هرگونه خبر در اين رابطه است.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت