بازگشت به صفحه کامل

دیدار اعضای ستاد اربعین استان با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل

اعضای ستاد اربعین استان اردبیل با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و از روند برپایی موکب اردبیل برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در دیوانیه عراق گزارش دادند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دراین جلسه نماینده ولی فقیه در استان اجتماع عظیم مسلمانان در اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشری دانست و گفت: در طول تاریخ هیچ مکتب و آیینی به غیر از اسلام ناب که پرچم دارش امام حسین (ع) است نتوانسته نظیر این اجتماع بزرگ را ایجاد بکند.

آیت ا... عاملی، نماینده ولی فقیه دراستان، با تشکر از زحمات اعضای ستاد اربعین استان در برپای موکب در مسیر پیاده روی زائران اربعین حسینی گفت: درچند سال گذشته موکب اردبیل توانسته به بهترین نحوه ممکن به زائران خدمات ارائه دهد که امیدواریم امسال نیز این توفیق حاصل شود.

در ادامه استاندار اردبیل نیز از اعزام 13 کامیون کمک‌های مردمی به عراق برای ارائه خدمات در موکب اردبیل خبر داد و گفت: امسال اهالی استان بیش از یک میلیارد تومان برای این امر کمک کردند و تمامی اقلام مورد نیاز از محل همین کمک‌ها تامین شده و ریالی از بیت المال در این راه صرف نشده است.

خدابخش گفت: موکب اردبیل در دیوانیه عراق از پنجم صفر تا 18 صفر هر روز پذیرای 10 هزار زائر برای صبحانه، ناهار و شام بوده و برای 5 هزار نفر امکان اقامت شبانه فراهم خواهد کرد.

 

منبع: خبرگزاری صداوسیما