بازگشت به صفحه کامل

رئیس سازمان حج و زیارت: افتتاح هتل کربلا نماد همبستگی ملت عراق و ایران است

هتل بزرگ "کربلا الدولی" روز گذشته با حضور آیت‌الله حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در عراق، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از مسئولان ایرانی و عراقی افتتاح شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، در مراسم افتتاحیه هتل بزرگ "کربلا الدولی" در عصر روز یکشنبه (۱۶ آبان) علاوه ‌بر آیت الله حسینی و مهندس اوحدی، اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، میرمسعود حسینیان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، مدیرعامل شرکت شمسا و جمعی از مسئولان ایرانی و عراقی حضور داشتند.

هتل "کربلا الدولی" که با مشارکت شرکتی عراقی در مساحتی به متراژ ۱۱ هزار متر مربع زیربنا، ۱۴۴ اتاق با ۳۶۵ تخت احداث شده است، ظرفیت اسکان ۵۰ هزار زائر را در طول سال دارد. این هتل که عملیات ساخت آن از تیرماه ۹۴ آغاز شد، در شهر مقدس کربلا، شارع میثم تمار مقابل شفاعه الحسین واقع شده است.

مهندس سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت، افتتاح این هتل در ابتدای ماه صفر را به سبب پذیرایی و خدمات رسانی مناسب به زائران اباعبدالله الحسین (ع) عنوان کرد و با طرح این سوال که مراسم افتتاحیه هتل‌ها در یک مناسبت با نشاط انجام می‌شود، اما چرا افتتاح هتل کربلا الدولی در شروع ماه صفر انجام می‌گیرد، گفت: این هتل قرار است پذیرای زائران امام حسین (ع) و شهدای کربلا باشد و این زائران هستند که به آن اصالت، هویت، عزت و شرف می‌دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر رفع نیازهای ضروری و متنوع زائران عتبات عالیات و تلاش هرچه بیشتر در راستای خدمت رسانی متنوع‌تر و گسترده‌تر تأکید کرده‌اند، افتتاح این هتل بزرگ را در راستای لبیک به فرمایشات معظم ‌له ارزیابی کرد.

وی با اشاره به حدیث قدسی که می‌فرماید: «کسی که قبر امام حسین را در کربلا زیارت کند مثل این است که خود خدا را در عرش زیارت کرده است»، اظهار داشت: در دیداری که یک ماه پیش با حضرت آیت‌الله وحید خراسانی داشتم، ایشان تأکید کردند که هر زمان در جلسه‌ای حضور یافتی که در آن جلسه محبان امام حسین (ع) و خدمت‌گزاران بودند، این حدیث را بخوانید.

وی تصریح کرد: قطعا کسی که به زائر امام حسین (ع) در کربلا خدمت کند، مشابه کسی است که به خود خداوند در عرش خدمت کرده است و تمام هدف ما از اینکه هتل "کربلا الدولی" را در ابتدای ماه صفر افتتاح کردیم، خدمت‌رسانی مناسب به زائران اربعین بود که زائران به این محل اقامتی عزت و شرف می‌بخشند.

اوحدی افتتاح هتل "کربلا الدولی" را نماد همبستگی ملت عراق و جمهوری اسلامی ایران دانست و ابراز امیدواری کرد که این امر سبب برداشتن گام‌های بلند و تعمیق روابط این دو کشور برادر شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ابتدای سخنان خود با اشاره به حوادث تروریستی سامرا که منجر به شهادت جمعی از زائران ایرانی و عراقی و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ نفر شد، به ارواح پاک شهیدان درود فرستاد و این اقدام تروریستی را انتقام گروه‌های تکفیری برای شکست در موصل توصیف کرد.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت