بازگشت به صفحه کامل

زائراني که مرز خروجيشان مهران است مي‌توانند از مرز شلمچه و چزابه عبور کنند

معاون وزير راه و شهرسازي کشور در بازديد از پايانه مرزي شلمچه گفت: زائراني که مرز خروجيشان مرز مهران مشخص شده است مي‌توانند جهت سفر به عتبات عاليات از مرز شلمچه و چزابه استفاده کنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین،  دکتر داوود کشاورزيان در حاشيه بازديد از پايانه مرزي شلمچه و افتتاح سالن جديد مسافربري اين پايانه گفت: با توجه به احداث سالن مسافربري جديد پايانه مرزي شلمچه امسال افزايش سه برابري تردد زائر را نسبت به سال گذشته از اين پايانه داشته ايم.

وي با اشاره به آغاز عمليات اجرايي اين سالن بعد از اتمام اربعين سال 93 افزود: جهت رفاه حال زائران عتبات عاليات اين سالن مسافربري با زير بنايي حدود هفت هزار و 300 متر مربع و هزينه اي بالغ بر 500 ميليارد ريال ساخته شده است.

کشاورزيان در ادامه به امکانات پيش بيني شده در سالن جديد مسافربري شلمچه اشاره کرد و بيان داشت: در اين سالن براي استقرار تمام دستگاه‌ها از جمله، پليس گذرنامه، اداره گمرک، نهاد رياست جمهوري و تمامي دستگاه‌هايي که در مرز شلمچه حضور دارند فضاي کافي و امکانات مناسب پيش بيني شده است.

معاون وزير راه و شهرسازي ادامه داد: در اين پايانه گيت‌هايي به صورت دائمي و اضطراري براي ايام اربعين پيش بيني شده است تا زائران حرم حضرت اباعبدالله الحسين (ع) بتوانند با سهولت بهتري از اين مرز تردد کنند.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور با توجه به تقسيم بندي استان‌ها براي خروج از مرز براي زيارت اربعين اظهار داشت: زائراني که مرز خروجيشان مرز مهران مشخص شده است مي‌توانند جهت سفر به عتبات عاليات از مرز شلمچه و چزابه استفاده کنند.

معاون وزير راه و شهرسازي کشور در خاتمه از زائران اربعين حسيني درخواست کرد: با استفاده از ناوگان عمومي حمل و نقل برون شهري زمينه ارائه خدمات مناسب و حمل و نقل ايمن و روان را فراهم آورند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس