بازگشت به صفحه کامل

زائران اربعین بدون ویزا به مرزها عزیمت نکنند

رئیس سازمان حج و زیارت از صدور بیش از یک میلیون و 500 هزار ویزا برای زائران اربعین خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مهندس سعید اوحدی در خصوص آخرین آمار ثبت‌نام‌‌های سماح گفت: نزدیک به یک میلیون و 200 هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که این آمار افزایش 40 درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

وی افزود: با توجه به ازدحام جمعیتی که این روزها در مرز مهران شاهد بودیم درخواست ستاد اربعین این است که زائران برای عزیمت به عراق به مرزهایی که در سماح در تاریخ معین مشخص کرده‌اند، مراجعه کنند.

مهندس اوحدی به زائران اربعین توصیه کرد: بدون گدرنامه معتبر و ویزا به مرزهای کشور عزیمت نکنند بدلیل اینکه دفاتر کنسولگری در استان‌های مرزی تنها برای زائران همان استان ویزا صادر می‌کنند و این زائران برای عزیمت با مشکل مواجه خواهند شد.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده در سامانه سماح و امکان ثبت نام در 2300 دفتر زیارتی برای زائران اربعین گفت: زائران عزیز اربعین در شهرهای محل اقامت ویزای خود را دریافت کنند و سپس راهی مرزها شوند.

مهندس اوحدی توضیح داد: روند صدور ویزا سرعت مناسبی دارد و تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار ویزا برای زائران اربعین در 16 کنسولگری عراق صادر شده است که بیش از یک میلیون فقره ویزای صادر شده مربوط به زائران ثبت نامی در سماح است.

رئیس کمیته اعزام اربعین به زائران اربعین توصیه کرد: ثبت نام و تحویل مدارک خود را به روزهای آخر موکول نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

مهندس اوحدی همچنین توصیه کرد که زائران اربعین به اطلاع رسانی های رادیو اربعین، پیامک‌های سامانه سماح و توصیه های ناجا در مرزها توجه ویژه داشته باشند.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت