بازگشت به صفحه کامل

زائران اربعین بلیت هواپیما را اینترنتی نخرند

معاون سازمان هواپیمایی کشوری گفت: زائران اربعین حسینی از خرید اینترنتی بلیت هواپیما خودداری کرده و فقط حضوری اقدام کنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مرتضی دهقان گفت:  از زائران اربعین حسینی می خواهیم از خرید اینترنتی بلیت هواپیما خودداری و فقط حضوری اقدام کنند.

وی گفت: قیمت بلیت‌های سفرهای اربعین با توجه به اینکه پرواز خارجی و تابع عرضه و تقاضاست، آزاد تعیین می‌شود، اما با هماهنگی با شرکت‌های هواپیمایی برای سقف قیمت بلیت نرخ تعیین شد. قیمت بلیت تهران- نجف و بغداد یک میلیون و ۵۰ هزار تومان و قیمت بلیت مشهد به نجف یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است. تمام بلیت‌ها به صورت حضوری فروخته می‌شود و هیچ بلیت اینترنتی نخواهد بود. بر این اساس، فروش هرگونه بلیت به صورت اینترنتی تخلف محسوب می‌شود.

وی گفت: در نشست با شرکت‌های هواپیمایی و نمایندگی آنها قیمت بلیت ها تعیین شده است. متقاضیان بلیت‌های خود را از شرکت های هواپیمایی، دفاتر مرکزی و نمایندگی های آنها که روی سایت شرکت‌ها و سازمان هواپیمایی کشوری مشخص شده است خریداری کنند و از هیچ سایت اینترنتی بلیت خریداری نکنند. عده ای با تبلیغات تلاش می کنند از طریق اینترنتی بلیت بفروشند که خلاف است و تمام بلیت‌ها به صورت حضوری فروخته می شود.

دهقان با اشاره به اینکه سفرهای زیارتی اربعین ۲۳ آبان آغاز می شود و تا ۵ آذر برای برگشت ادامه دارد، گفت: با سازمان تعزیرات پلیس و با حضور نماینده نمایندگان شرکت های هواپیمایی فروش بلیت رصد
می‌شود و تلاش می‌کنیم جلوی تخلفات را بگیریم.

دهقان افزود: مردم می‌توانند آدرس مراکز معتبر فروش بلیت را در وبسایت سازمان هواپیمایی به آدرس www.cao.ir مشاهده کنند.

 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما