بازگشت به صفحه کامل

زائران بدون هيچ گونه معطلي از مرز خارج مي‌شوند

معاون عمليات ستاد کل نيرو هاي مسلح در بازديد از پايانه مرزي چزابه گفت: خوشبختانه در حال حاضر با تلاش تمامي نيروهاي امنيتي و انتظامي وضعيت بسيار خوبي در مرز چزابه حاکم است و زائران تا به امروز بدون هيچ گونه معطلي از مرز خارج شدند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار سيد مجيد مير احمدي در حاشيه بازديد از پايانه مرزي چزابه اظهار کرد: امسال بخش کشوري و لشکري توانستند تمام نقاط چالشي که باعث ايجاد مشکلات براي زائران، بي نظمي و مسائل امنيتي مي‌شود شناسايي و به فضل الهي برطرف کنند.

وي افزود: خوشبختانه در حال حاضر با تلاش تمامي نيروهاي امنيتي و انتظامي وضعيت بسيار خوبي در مرز چزابه حاکم است و زائران تا به امروز بدون هيچ گونه معطلي از مرز خارج شدند.

سردار مير احمدي با اشاره به عبور بدون معطلي 10 هزار زائر در روز گذشته، بيان کرد: موکب‌هاي بسياري در اين مرز براي پذيرايي از زائران حسيني راه‌اندازي شده است.

معاون عمليات ستاد کل نيروهاي مسلح گفت: اقدامات بسيار خوبي براي تسهيل مسافرت زائران انجام شده که مي‌توان به تأسيس پارکينگ پنج هزار خودرويي و احداث جاده مناسب تردد اشاره کرد.

وي عنوان کرد: براي رسيدن به اين وضعيت مطلوب در مرز چزابه، سازمان‌هاي بسياري به ويژه سپاه، نيروي انتظامي، ارتش، فرمانداري و وزارت دفاع همکاري لازم را اين راستا با يکديگر داشتند.

معاون عمليات ستاد کل نيروهاي مسلح در خاتمه خاطر نشان کرد: اربعين حسيني تنها به جهان اسلام تعلق ندارد و اقليت‌هاي مذهبي مختلفي مانند مسيحي‌ها نيز در اين حرکت حضوري بسيار فعال دارند؛ از سوي ديگر کشور‌هاي اروپايي و آفريقايي نيز به اين حرکت عظيم پيوسته و با عشق و علاقه در اين مراسم شرکت مي‌کنند.

منبع: پايگاه خبري پليس