بازگشت به صفحه کامل

زائران مراقب آب آشامیدنی در مسیر سفر اربعین باشند

رئيس مرکز بهداشت خوزستان بر لزوم خودداري زائران از آشاميدن آب خام و غير بسته‌بندي در طول مسير سفر اربعين تاکيد کرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دکتر شکراله سلمان‌زاده اظهار کرد:‌ نخستين موردي که زائران بايد در طول مسير سفر اربعين در بحث تغذيه رعايت کنند، بهداشت آب آشاميدني است؛ زائران در طول مسير حتما از آب بطري بسته‌بندي استفاده و از نوشيدن آب خام و آب مخازن خودداري کنند.
وي ادامه داد: ‌درطول مسير در کشور ما تمهيدات لازم جهت تامين آب سالم براي زائران انديشيده شده است و زائران مي‌توانند در مسير آب سالم تهيه کرده و تا حد امکان با خود همراه ببرند.

سلمان‌زاده افزود:‌ نکته دوم، خودداري از مصرف سبزيجات در طول مسير سفر اربعين است.
زائران به هيچ‌وجه چه در ايران و چه در عراق، سالاد و سبزيجات و کاهو استفاده نکنند؛ هر چند سبزيجات و کاهو مواد غذايي خوبي هستند، ولي به اين شرط که از سالم‌سازي آن مطمئن باشيم. به دليل اين‌که از سالم‌سازي سبزيجات و کاهو در طول مسير سفر اربعين اطمينان وجود ندارد، زائران به هيچ عنوان از اين مواد غذايي استفاده نکنند.

وي گفت:‌ همچنين در طول مسير سفر اربعين حتما بايد غذاي گرم استفاده شود زيرا ريسک انتقال بيماري‌ها در غذاهاي گرم که با دماي بالا پخته شده،کمتر است و زائران مي‌توانند غذاي گرم را از مواکب مستقر در مسير تهيه کنند. غذاي مصرفي در اين سفر نبايد سرد و مانده باشد و همچنين مسافران به هيچ‌وجه غذا را براي وعده بعد نگه ندارند زيرا با قرار گرفتن در دماي محيط ممکن است ميکروب‌ها در غذا رشد کنند.

رئيس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به وضعيت بهداشت مواکب پذيرايي اظهار کرد: در کشور ما بازديد از مواکب به وسيله کارشناسان بهداشت محيط به صورت مرتب انجام و علاوه بر نمونه‌گيري از مواد غذايي، ‌بر فرآيند پخت و توزيع و همچنين سلامت مواد اوليه نظارت مي‌شود. در کشور عراق نيز تعداد کارشناسان وزارت بهداشت ايران اين کار را تا حد امکان در مسير سفر اربعين انجام مي‌دهند.

وي ادامه داد:‌ هنگام ورود مسافران به ايران، سلامت آنان هنگام ورود در پايگاه‌هاي مراقبت مرزي مستقر در چذابه و شلمچه چک مي‌شود و اگر بيماري، تب و اسهال مشاهده شود،‌ نمونه‌برداري و بررسي بيشتر انجام خواهد شد.

سلمان‌زاده افزود: ‌تاکنون موارد بيماري‌ها در ميان زائراني که از کشور عراق بازگشته‌اند بيش از حد انتظار نبوده و تنها چند مورد اسهال و آنفلوآنزا مشاهده شده است.

وي گفت:‌ در اين سفر بيشتر بيماري‌هاي روده‌اي و اسهال که از مواد غذايي و آب ناسالم منتقل مي‌شوند، زائران را تهديد مي‌کند. همچنين با توجه به اين‌که در فصل آنفلوآنزا قرار داريم امکان ابتلاي زائران به اين بيماري وجود دارد.

از اين جهت در خصوص اين دو بيماري نگراني بسياري وجود دارد که اميدواريم مشکلي به وجود نيايد.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان