بازگشت به صفحه کامل

شبکه فیبرنوری شلمچه برای زائران اربعین حسینی راه اندازی شد

رئیس اداره مخابرات خرمشهر گفت: به منظور بالا بردن ظرفیت خدمت رسانی تلفن همراه به زائران اربعین حسینی، شبکه فیبرنوری شلمچه راه اندازی شد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، ابراهیم غزالی، با بیان اینکه فیبرنوری با 72 رشته در شلمچه راه اندازی شده است، اظهار داشت: با توجه به راه‌اندازی فیبر نوری در شلمچه، سامانه اینترنتی اداره گذرنامه، پایانه مرزی با بیشترین ظرفیت ممکن امکانپذیر شد.

وی افزود: علاوه بر این، صدا و سیمای مرکز آبادان نیز می‌تواند در روزهای اربعین، ارتباط مستقیم و پخش زنده با شبکه سراسری سیما در شلمچه برقرار کند.

غزالی، نصب و تقویت چهار مرکز BTS تلفن همراه در مرز شلمچه را یادآور شد و گفت: دو مرکز BTS در مرز و نزدیکی پایانه مرزی، یک مرکز BTS در توقفگاه خودروها و یک مرکز جنب موقعیت موکب شهرستان امیدیه نصب و به سیستم 4G مجهز شد.

رئیس اداره مخابرات خرمشهر تصریح کرد: علاوه بر راه‌اندازی فیبر نوری در مرز شلمچه، با راه‌اندازی مرکز BTS در پایگاه رمضان روستای سوره تلفن‌های همراه زائران اربعین حسینی از میدان مقاومت تا شلمچه پوشش کامل داده می شود.

غزالی گفت: پیش تر، مراکز BTS از طریق رادیویی با ظرفیت محدود فعال بود، ولی هم اینک همه مراکز BTS از طریق فیبر نوری به یک شبکه وصل شده است.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی فیبرنوری در شلمچه امکان مکالمه تلفن‌های همراه و ارتباط اینترنتی از 700 هزار شماره به یک میلیون شماره وجود دارد، ادامه داد: با توجه به اینکه هر مرکز BTS امکان پوشش تا 40 کیلومتر دارد، زائران تا یک کیلومتر در خاک عراق نیز می‌توانند، ارتباط داشته باشند.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا