بازگشت به صفحه کامل

صدور بيش از يک ميليون گذرنامه طي 45 روز گذشته

فرمانده نيروي انتظامي از صدور بيش از يک ميليون گذرنامه طي 45 روز گذشته خبر داد و گفت: زائران اخذ رواديد را به روز‌هاي آخر موکول نکنند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردارحسين اشتري در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه ايلام اظهار داشت: نيروي انتظامي از چند ماه گذشته قرارگاه اربعين را
راه‌اندازي و آمادگي لازم براي اجراي مطلوب ماموريت اربعين را پيدا کرده است.

سردار اشتري با تاکيد بر اينکه نيروي انتظامي متعهد است امنيت زائران اربعين حسيني را در طول مسير و مقصد تامين کند، تصريح کرد: در اين راستا تعامل و همکاري بين بخشي مناسب و سازنده‌اي براي برگزاري کنگره عظيم اربعين حسيني(ع)برقرار است.

وي ادامه داد: اميدواريم با همتي که در مجموعه مديريتي استان وجود دارد و با استفاده از توان نيروي انتظامي و ساير نيروهاي مسلح، مراسمي منظم و با امنيتي ويژه داشته باشيم.

فرمانده ناجا با اشاره به اينکه تعداد زائران اباعبدالله الحسين(ع) در زمان اربعين هر سال نسبت به سال قبل از آن، افزايش يافته است،گفت: به همين اندازه نيروي انتظامي آمادگي پذيرش و ارائه خدمات را براي اربعين امسال کسب کرده است.

وي گفت: در همين راستا قرارگاهي در استان ايلام راه‌اندازي شده که سپاه پاسداران و ديگر دستگاه‌هاي امنيتي، نيروي انتظامي را در اين امر کمک مي‌کنند.

سردار اشتري با اشاره به اينکه ناجا از تمام ظرفيت‌هاي موجود براي اربعين بهره مي‌گيرد، گفت: در همين رابطه بيش از 60درصد ظرفيت کمکي ناجا براي مهران و 40درصد نيز به مرزهاي شلمچه و چزابه اختصاص يافته است.

وي با اشاره به افزايش 74 درصدي صدور گذرنامه در اين ايام، خاطرنشان کرد: طي 45 روز گذشته بيش از يک ميليون گذرنامه صادر شده و تمامي ادارات گذرنامه به صورت سه شيفت کامل براي صدور گذرنامه هموطنان فعاليت دارند.

فرمانده نيروي انتظامي با توصيه به زائران حسيني (ع) از آنها خواست اخذ رواديد را به روزهاي آخرموکول نکرده و در اسرع وقت نسبت به گرفتن ويزا و گذرنامه اقدام کنند.

سردار اشتري با تأکيد بر اينکه کنترل کاروان‌هاي زائران در مقاطع مختلف از مبدأ حرکت تا مرزها توسط نيروي انتظامي انجام مي‌شود، گفت: با استفاده از توان نيرو و تجهيزات در استان‌هاي مبدأ و استان‌هاي همجوار با شهرهاي مرزي، امنيت ترافيکي زائران حسيني انجام و تامين خواهد شد.

 

منبع: پايگاه خبري پليس