بازگشت به صفحه کامل

صدور دفترچه بیمه سلامت برای زائران اربعین در مرز مهران

مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: صدور دفترچه بیمه سلامت برای آن دسته از زائران اربعین حسینی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند در شهر مرزی مهران بدون محدودیت صادر می‌شود.

 به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، نورالدین رحیمی اظهار کرد: برای زائرانی که دارای دفترچه بیمه سلامت هستند، ولی دفترچه خود را همراه ندارند و یا اینکه اعتبار آن تمام شده و نیاز به تعویض دارد نیز دفترچه جدید صادر می‌شود.

وی افزود: برای اتباع بیگانه که ایام اربعین از مرز مهران قصد سفر به عتبات عالیات عراق را دارند نیز دفترچه بیمه سلامت یا کارت بستری در شهر مهران صادر خواهد شد.

رحیمی یادآور شد: افراد متقاضی برای نام نویسی و دریافت دفترچه بیمه سلامت باید به بیمارستان دولتی طرف قرارداد شهر مهران مراجعه کنند تا پس از استعلام مشخصات آنان از سوی سامانه سازمان، بتوانند دفترچه بیمه دریافت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت ایلام گفت: سال گذشته این خدمات در بخش بستری ارائه شد، اما امسال خدمات سرپایی و در صورت نیاز عمل جراحی نیز در پوشش بیمه سلامت برای افراد زیر پوشش صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: کارشناسان ناظر و مقیم بیمه سلامت در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی طرف قرارداد شهر مهران و دیگر شهرهای استان ایلام همه خدمات مربوط به پوشش بیمه را در کمترین زمان به زائران ایرانی و اتباع خارجی ارائه می‌دهند.

رحیمی یادآور شد: اتباع خارجی از جمله عراقی و افغانی نیز در صورت برخورد با مشکل درمانی با شناسایی و جستجو در سامانه امور اتباع می‌توانند از این خدمات بهر‌ه‌مند شوند.

مرز مهران در 95 کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام این روزها محل تردد زائران اربعین حسینی است.

سال گذشته یک میلیون و 500 هزار نفر برای شرکت در آیین‌های عزاداری و همایش پیاده‌روی اربعین حسینی از راه مرز مهران به عراق تردد کردند، ولی پیش بینی می‌شود این تعداد امسال به بیش از 2 میلیون نفر افزایش یابد.

 

منبع: صداوسیمای مرکز ایلام