بازگشت به صفحه کامل

ضرورت نظارت برنمازخانه‌های مجتمع‌های خدماتی رفاهی همدان در ایام اربعین حسینی

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان بر ضرورت نظارت بر نمازخانه‌ها و سرویس های بهداشتی مجتمع‌های خدماتی رفاهی استان همدان برای زائران اربعين حسني تاكيد كرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مصطفی پناهنده، در جلسه ستاد هماهنگی ویژه زائران اربعین حسینی که با حضور مدیران شرکت های مسافربری و انجمن های صنفی رانندگان در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد، با تاکید بر نظارت مجتمع های خدماتی رفاهی در ایام اربعین ، افزود: نمازخانه‌ها و سرویس های بهداشتی مجتمع‌های خدماتی رفاهی و سایر امکانات مورد نیاز چون آب گرم و سیستم گرمایشی و... بايد برای زائران اعمال شود.

 وی با تاكيد بر لزوم وحدت و انسجام شرکت های مسافربری و رانندگان ناوگان های حمل و نقل عمومی در ایام اربعین خاطرنشان کرد: انجمن های صنفی رانندگان باید در راستای جا به جایی زائران حسینی در مسیرهای مختلف با یکدیگر هماهنگی های لازم را داشته باشند. معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان ابراز داشت: باید تمهیدات لازم برای جا به جایی زائران حسینی از مرز مهران اندیشیده شود چرا که تردد زائران از مرز عراق به کشور ایران قابل پیش بینی نیست. پناهنده با اشاره به ساماندهی راه های استان در ایام اربعین، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در مراسم اربعین حسینی خیل عظیمی از زوار وارد استان همدان می شوند باید به وضعیت خط کشی، گاردریل، علام تابلوها در سطح راه های استان رسیدگی شود. وی با استناد به تجارب اربعین سال گذشته، خواستار تمهیداتی برای پیش‌بینی راننده کمکی و مساعدت و همکاری لازم از سوی پلیس راه و ساماندهی وضعیت ترافیک راه‌ها برای انتقال سریع زائران به شهرها شدند.

منبع: سایت اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي (استان همدان)