بازگشت به صفحه کامل

طرح زائر یار در مرزهای خوزستان

در طرح زائر يار، امدادگران هلال احمر به ياري زائران اربعين حسيني خواهند شتافت.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مديرعامل جمعيت هلال احمر خوزستان گفت: در اين طرح امداد گران با کمک خيران به امر خدمت رساني به زائراني که در مرزهاي چذابه وشلمچه در حال تردد هستند خدمت رساني مي‌کنند.

علي خدادادي افزود : در اين طرح همکاري داوطلبان هلال احمر و تعدادي از خيران تعدادي ويلچر خريداري و در مرزها قرار داده شده تا زائراني که ناتواني جسمي دارند از آن استفاده کنند.

وي اظهارداشت : در اربعين حسيني امسال تاکنون بيش از يک هزار امدادگر به صورت متناوب به مناطق مرزي اعزام شده اند و بيش از 10 هزار نفر از زائران اربعين حسيني از خدمات هلال احمر بهره مند و 50 نفر از آنها به مراکز درماني منتقل شده و مابقي هم درمان سرپايي شدند.

خدادادي ادامه داد : هلال احمر با توجه به وظيفه ذاتي خود خدماتي به زائران اربعين حسيني ارائه کرده که از آن جمله احداث پايگاه هاي امداد و نجات و اردوگاه هاي اضطراري و استقرار اتوبوس آمبولانس و موتورآمبولانس در مرزهاي شلمچه و چذابه بوده است.

12پايگاه امداد و نجات اين جمعيت در ايام اربعين حسيني در مسيرهاي منتهي به مرزهاي شلمچه و چذابه توسط جمعيت هلال احمر مستقر شده است.

در ايام اربعين سال گذشته در دو مرز چذابه و شلمچه تعداد 16 هزار و 466نفر خدمات درماني دريافت کردند و تعداد 119 نفر هم در پست هاي هلال احمر درمان سرپايي شدند.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان