بازگشت به صفحه کامل

عراقی ها آماده پذیرایی از زائران اربعین می شوند

مردم عراق که هرسال پذیرایی از زائران اربعین امام حسین (ع) را رونق بیشتری می دهند ، امسال نیز با برپایی موکب های پذیرایی ، آماده میشوند تا موجبات راحتی زائران را فراهم کنند . عراقی ها به این خدمت گذاری اعتقاد ویژه ای دارند .

ماه صفر در حالي وارد هفتمين روز خود شده است كه زنگ پياده روي اربعين حسيني از 28 ماه محرم با حركت زائران و عاشقان اباعبدالله الحسين عليه السلام از بصره عراق و شلمچه ايران آغاز شده است.
پياده روي ديگر زائران و عاشقان حسيني نيز از روزهاي سوم و چهارم ماه صفر آغاز شده و نخستين گروه هايي كه از نجف عازم كربلاي معلي هستند، ششم و هفتم ماه صفر وارد اين شهر مقدس شده و به زيارت حرم مطهر اباعبدالله الحسين عليه السلام و حضرت قمر بني هاشم مشرف خواهند شد.
هرچه به ايام اربعين سيد و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام و برپايي بزرگ ترين اجتماع مسلمانان جهان در كربلاي معلي نزديك تر مي شويم، تكاپوي مردم عراق براي فراهم كردن امكانات رفاهي و تغذيه اي از زائران آن حضرت بيشتر مي شود.
عمليات احداث موكب هاي عزاداري و چادرهاي استراحت در گوشه گوشه شهر مقدس كربلا در جريان است و مردم عراق به عنوان ميزبان مراسم باشكوه اربعين، در حال فراهم كردن شرايط لازم براي پذيرايي از زائران حضرت سيدالشهدا عليه السلام در ايام اربعين حسيني هستند.