بازگشت به صفحه کامل

عملیات گسترده قرارگاه رسانه‌ای صدا و سیمای مرکز ایلام در اربعین حسینی

صداو سیمای مرکز ایلام با تولید و پخش بیش از بیست و پنج  هزار دقیقه برنامه و برقراری 4هزار دقیقه ارتباط زنده با شبکه‌های سراسری و بین المللی، راوی ثابت قدم بزرگترین راه‌پیمایی شیعیان دنیا بود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دکتر علیرضا شیروی مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام، گفت : صدا و سیمای مرکز ایلام  با تشکیل قرارگاه  رسانه‌ای و استقرار بیش از 60 نفر از عوامل برنامه ساز و نیروهای فنی به مدت 15 روز و افزایش ساعت پخش شبکه استانی سیمای ایلام عملکرد بی نظیری در حماسه اربعین حسینی به جای گذاشت.

رئیس کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی ستاد اربعین استان تاکید کرد : در اربعین 95 رسانه استانی با برنامه‌ریزی و تشکیل نشست های متعدد با حضور مسئولان استانی و کمیته های ستاد اربعین استان برنامه‌های گسترده و بی نظیری برای حماسه اربعین 95 تدارک دید و توانست با تولید و پخش  پانزده هزار دقیقه برنامه تولیدی و زنده و ارتباط با شبکه‌های سراسری یک، دو، سه  ،چهار، شما ،آموزش ، العالم ، افق، شبکه بین الملی الاشراق، شبکه کربلا و بیش از 20 شبکه استانی از جمله خراسان رضوی، کردستان، تبریز، مهاباد مخاطبان خود را با شور و شعور حسینی مردم در مرز بین المللی مهران همراه کند.

پا به پای میهمانان مرزمدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام با اشاره به حضور میهمانان ویژه از جمله معاون ارتباطات و بین الملل دفترمقام معظم رهبری، وزیرفرهنگ و ارشاداسلامی، رئیس حج  و زیارت، رئیس اوقاف و امور خیریه، فرمانده نیروی انتظامی کشور و دیگر مسئولان کشوری  در برنامه‌های زنده  شبکه استانی گفت : در آستانه اربعین حسینی دکتر دارابی، معاون امور استان های سازمان صدا و سیما، نیز با حضور در مرز مهران و بازدید از پایانه مرزی، گیت‌های بازرسی و شرکت در نشست قرارگاه رسانه‌ای اربعین  و افتتاح چندین طرح فنی از جمله طرح سیگنال‌رسانی تلویزیونی در نقطه صفر مرزی در جریان آخرین اقدامات رسانه استانی در آستانه اربعین حسینی قرار گرفت.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز ایلام همچنین به حضور مسئولان ارشد استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام و دیگر مسئولان نظامی و انتظامی در برنامه زنده «پیاده تا عرش» در مرز مهران پرداخت و گفت: این برنامه از چند روز پیش از اربعین حسینی تا بازگشت همه زائران به شور و حال زائران حسینی، نحوه استقرار و پذیرایی موکب‌های برپا شده از زائران و اقدامات سایر نهادها در اسکان  و پذیرایی از زائران می‌پردازد.

سفر به خیر

شیروی به پخش ویژه برنامه «سفر بخیر» از شبکه سه سیما اشاره کرد و گفت : در این برنامه و همچنین برنامه‌های دیگری که از شبکه  دو و افق با حضور مجریان ملی و مهمانان ارشد کشوری پخش شد با شور و شعور زائران ابا عبدالله حسین (ع) به همراه آخرین وضعیت مرز مهران، راهها و نحوه اسکان و پذیرایی از زائران را بطور زنده از استودیو ثابت رسانه استانی واقع در مرز مهران به اطلاع بینندگانی رساند که دلشان همراه با زائران حسینی برای زیارت بارگاه ملکوتی ابا عبدالله الحسین (ع) پر می‌کشید.

صدای بلند رادیو ایلام در اربعین 95

 

شیروی همچنین به تولید و پخش بیش از ده هزار دقیقه برنامه در رادیو ایلام در ایام اربعین اشاره کرد و گفت: برنامه سازان معاونت صدای مرکز ایلام ، با استقرار گزارشگران رادیو و ارتباط با شبکه‌های سراسری  و استانی و رادیو اربعین و پخش پنج مستند ویژه اربعین، دو نمایش سی دقیقه ای، چهار برنامه ترکیبی و پخش ویژه برنامه «پیاده تا عشق»، با حضور مسئولان استانی، هر روز مخاطبان خود را با حال و هوا و شور و شعور زائرین ابا عبدالله الحسین(ع)، همراه می‌کند.

لحظه به لحظه با خبر

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: در حوزه خبر با استقرار 5 گروه خبری و هماهنگی با شبکه‌های سراسری علاوه برتولید بیش از 15 گزارش فاخر تولیدی، ارتباطات زنده خبری با شبکه‌های استانی و سراسری  به مدت 400 دقیقه، پوشش حضور وزیران اطلاعات، فرهنگ وارشاد اسلامی، وزیر کشور و میهمانان لشکری و کشوری و مسئولان استانی، همراه با ارسال 300 خبر مکتوب و گزارش روزانه از حال و هوای مرز بین المللی مهران از جمله اقدامات معاونت خبر مرکز ایلام بود.

همچنین با افتتاح صفحه استانی در آستانه اربعین، آخرین اخبار و رویداد های استان در خبرگزاری صدا و سیما منعکس شد.   

عملکرد مطلوب و مناسب صدا سیمای مرکز ایلام در پوشش حماسه اربعین حسینی 95همچنین قدردانی و تشکر مسئولان کشور، سازمان و استان از جمله  وزیر کشور ،قائم مقام سازمان صداوسیما  ورئیس مجمع نمایندگان استان را به همراه داشت.

رحمانی فضلی، وزیر کش،ور در نشست ستاد اربعین استان در مرز مهران با اشاره به اینکه مردم مهران از آزمون اربعین سربلند بیرون آمدند تاکید کر د:اقدامات صداوسیمای مر کز ایلام  در انعکاس این حماسه ستودنی است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم، قائم مقام  سازمان صداوسیما، با حضور در مرز مهران از تلاش‌های شبانه روزی صداوسیمای مرکزایلام به ویژه انعکاس لحظه به لحظه اخبار و اطلاع رسانی دقیق و سریع، از  انعکاس کامل و جامع و هنرمندانه حماسه اربعین حسینی قدردانی کرد.

 دکتر امینی، رئیس مجمع نمایندگان استان، نیز ضمن قدردانی  و تشکر از اقدامات مطلوب و موثر رسانه استانی در نمایش شور و شعور حسینی مردم گفت: صدا و سیمای مرکز ایلام، این حرکت استثنایی و فوق العاده را به نحو بسیار شکوهمندی پوشش داد .

 

منبع: صدا و سیمای مرکز ایلام