بازگشت به صفحه کامل

قابل توجه مشتاقان زیارت اربعین که ویزای خود را خارج از سماح دریافت کرده‌اند

سازمان حج و زیارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: مشتاقان زیارت اربعین که ویزای خود را خارج از سامانه سماح دریافت کرده‌اند، بدون پرداخت حق کارگزاری اطلاعات خود را در سامانه سماح درج کنند و با پرداخت هزینه بیمه و خدمات درمانی، از این خدمات بهره مند شوند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، در اطلاعیه این سازمان آمده است: با توجه به اینکه طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین تمامی زائرینی که قصد شرکت در مراسم اربعین سالجاری را دارند می‌بایست در سامانه سماح ثبت نام کنند، به اطلاع می‌رساند این قابلیت هم اکنون در سامانه سماح فراهم شده است تا حتی زائرینی هم که روادید خود را خارج از سامانه سماح دریافت کرده‌اند، بدون پرداخت حق‌الزحمه کارگزاری (مبلغ 100.000ریال) بتوانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت نام کنند.

با توجه به اینکه طبق نظر ستاد مرکزی اربعین بیمه و خدمات درمانی الزامی است این دسته از زائرین با ثبت نام در سامانه می‌بایست هزینه بیمه و خدمات درمانی (248.000ریال) را پرداخت کنند. همچنین چنانچه ثبت نام زائر توسط دفتر زیارتی انجام شود مبلغ 20.000ریال نیز به عنوان حق الزحمه ثبت نام به حساب کارگزار بر مبلغ فوق افزوده و واریز خواهد شد.

گقتنی است، در سامانه سماح به صورت پیش فرض برای همه ثبت نام کنندگان تیک اخذ روادید درج شده است، چناچه زائر تقاضای روادید نداشته باشد می‌تواند تیک گزینه اخذ روادید را بردارد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت