بازگشت به صفحه کامل

قشقاوی: ویزای عراق برای اربعین لغو نشده است

معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان خارج از کشور گفت: دریافت ویزای عراق برای شرکت در راه‌پیمایی اربعین لغو نشده است و کسی نمی تواند بدون ویزا به عراق سفر کند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، حسن قشقاوی روز دوشنبه با رد برخی از اخبار منتشره مبنی بر این لغو ویزای عراق برای شرکت در راه‌پیمایی اربعین، گفت: به هیچ وجه این موضوع صحت ندارد و کسی نمی‌تواند بدون ویزا این سفر را انجام دهد.

وی گفت: کسانی که بدون ویزا قصد دارند این سفر را انجام دهند متأسفانه یک امر واجب را که گرفتن ویزاست فدای یک امر مستحب می‌کنند، این موضوع باعث ایجاد اخلال در روند انجام وظایف دستگاه‌های مسئول می‌شود.

معاون وزیر امور خارجه افزود: عبور غیرمجاز از مرز عراق طبق قوانین این کشور تا 6 سال زندان به همراه دارد و کسانی که بدون ویزا این سفر را انجام می‌دهند در انجام وظایف کنسولی اخلال ایجاد می‌کنند.
قشقاوی خاطرنشان کرد: این امر باعث می‌شود سفیر ما در عراق و کنسول ما در کربلا به جای این که به مسائل امنیتی، تغذیه و بهداشت زائران توجه کنند، مجبور می‌شوند که به دنبال آزادی افرادی بروند که بدون ویزا به عراق آمده‌اند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه