بازگشت به صفحه کامل

مجهز بودن شلمچه و چذابه تا پایان هفته

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در خوزستان از افزايش شمار موکب‌هاي مرزي براي پذيرايي از زائراني که درحال برگشت به کشور از طريق مرزهاي شلمچه و چذابه هستند، خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، اميدوار آقايي گفت: از دو شب پيش بازگشت زائران اربعين به کشور سرعت گرفته و شمار برگشتي‌ها به نسبت خروجي‌ها بيشتر شده است، به همين علت دو مرز شلمچه و چذابه تجهيز شده‌اند تا زائران در مرز و حتي در شهر اهواز پذيرايي شوند.

وي با بيان اين‌که موکب‌هاي پذيرايي و اسکان تا پنجم آذر (۲۵ صفر) در اين دو مرز برپا هستند، افزود: تعدادي از موکب‌ها تا هشتم آذرماه )۲۸ صفر) همچنان برپا خواهند بود تا آخرين زائران بازگشتي به کشور را پوشش دهند.

به گفته‌ جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات در خوزستان در پايانه مرزي شلمچه پنج موکب براي پذيرايي و اسکان زائران برپا شده و چند موکب هم در يادمان شهدا به اتباع خارجي که بايد از اين مرز گذر کنند، اختصاص يافته است.

اميدوار آقايي افزود : علاوه‌ بر اين در نقطه صفر مرزي هم يک موکب برپا شده که زائران در صورت لزوم و نياز مي‌توانند توقفي در اين محل داشته باشند.

وي ادامه داد: براي گروهي از زائران که مي‌خواهند از اهواز به شهر محل اقامت خود بازگردند، مکان‌هايي براي اسکان و پذيرايي در نظر گرفته شده است که اطلاعات و آدرس آن‌ها در پايانه مرزي و راه‌آهن در اختيار مردم قرار داده مي شود.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان