بازگشت به صفحه کامل

محدودیت ترافیکی به مدت 15 روز در خوزستان به مناسبت اربعین حسینی

رئيس پليس‌ راه خوزستان گفت: با فرارسيدن ايام اربعين و افزايش تردد زائران حسيني از خوزستان به مقصد عراق، محدوديت ترافيکي در استان از روز 20 آبان به مدت 15 روز در خوزستان برقرار خواهد شد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سرهنگ رضا دولتشاهي گفت: تردد کاميون‌هاي تانکر سوخت‌رسان عراقي از 20 آبان به مدت 15 روز در کل خوزستان ممنوع است.

وي افزود: جاده قديم بستان به چذابه نيز در ايام اجراي طرح اربعين از سمت چذابه به بستان به مدت 15 روز يک طرفه است.

وي ادامه داد: پايانه‌هاي شلمچه و چذابه از 20 آبان تا 5 آذر به مدت 15 روز تعطيل و تردد کاميون و تريلر حامل کالا و حتي سوخت در جاده‌هاي منتهي به اين دو پايانه ممنوع است.

وي اظهارکرد: اتوبوس‌هاي مسافربري حامل زائران حسيني تا پنج کيومتري پايانه چذابه حق تردد دارند و زائران از آنجا با اتوبوس‌هاي شرکت واحد که در منطقه مستقر شده به پايانه مرزي منتقل مي‌شوند.
وي گفت: در محور دهدز  از 20 آبان به مدت 15 روز ممنوعيت ترافيکي ماشين‌هاي سنگين در نظر گرفته شده، که مسير جايگزين در روزهاي آينده اعلام مي‌شود.

در اين مدت حدود 25 پايگاه انتظامي در جاده‌ها مستقر مي‌شوند که در بحث امنيتي و ترافيکي همکاري خواهند کرد.

پايانه مرزي بين‌المللي چذابه واقع در110 کيلومتري شمال غرب اهواز، و پايانه مرزي شلمچه در 10کيلومتري خرمشهر از محل‌هاي اصلي تردد زائران حسيني به عتبات عاليات هستند.

 

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان