بازگشت به صفحه کامل

معافیت زائران حسینی از پرداخت عوارضی در آزاد راه کربلا محور ساوه، همدان

محمدرودباری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، در جلسه ستاد هماهنگی ویژه زائران اربعین حسینی، فت: امسال همدان برای هرچه بهتر برگزار شدن آیین اربعین و پذیرایی از زائران حسینی به عنوان استان معین به کمک استان ایلام خواهد آمد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، وی با تاکید بر اینکه باید در زمینه رفع کمبودها و نیازمندی‌ های استان در بحث زیرساخت‌های اربعین تمهیدات لازم را به کار ببریم، افزود: انتظار می‌رود مدیران دستگاه های اجرایی استان عضو کمیته حمل و نقل و سوخت امکانات و تجهیزات لازم را برای رفاه حال زائران حسینی را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: در ایام اربعین حسینی مرکز مدیریت راه‌ها باید به صورت شبانه روزی فعال باشد و از طریق ارتباطات تلفنی و بی سیم موانع موجود در سطح راه‌ها را شناسایی و درصدد رفع آن برآیند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان اظهار داشت: این اداره کل با همکاری پليس راه استان، گشت‌های ۲۴ ساعته راهداری، اورژانس، امداد خودرو، هلال احمر و... آمادگی لازم را برای تامین ایمنی زائران دارند.

رودباری خاطرنشان کرد: در ایام اربعین حسینی شهرداری همدان و ملایر تعدادی از مجهزترین اتوبوس‌ها را در پایانه ها مستقر کنند، تا زمانی که وسیله نقلیه با مشکل مواجه شد از اتوبوس های کشیک در راستای انتقال مسافران به محل امن استفاده شود.

رودباری در خصوص معافیت پرداخت عوارضی از وسایل نقلیه در آزادراه کربلا، بیان داشت: طی چند سال اخیر مردم عراق خدمات بی شائبه‌ای به زائران ارائه دادند و این در حالیست که انتظار می رود در ایام اربعین عوامل اجرایی در آزاد راه کربلا از وسایل نقلیه عبوری به عتبات عالیات عوارضی دریافت نکنند. وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی در ایام اربعین به ویژه در راه برگشت زائران حسینی اکیپ های راهداری آماده باشند و در صورت تغییرات شرایط جوی وارد عمل شده و از خطرات احتمالی و موانع در سطح راه ها جلوگیری کنند. وی گفت: در راستای كنترل و نظارت هر چه بيشتر متصديان بخش حمل و نقل در انتقال شركت كنندگان مراسم اربعين حسيني، هماهنگی لازم با همکاران ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان‌های مرزی نیز به عمل آمده است.

 منبع: سایت اداره کل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي