بازگشت به صفحه کامل

موج راديو معارف از نجف تا كربلا

مجتبي تونه‌اي، مدير راديو معارف، از برنامه‌هاي اربعين حسيني و دهه پاياني صفر در اين رسانه ديني خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مجتبي تونه‌اي، مدير راديو معارف، از آمادگي گسترده اين رسانه ديني در گراميداشت اربعين حسيني و دهه پاياني ماه صفر خبر داد و اظهار داشت : برنامه زنده «مهربان باشيم» كه هر بامداد ساعت 7:00 از راديو معارف پخش مي‌شود به تبيين آداب زيارت در اربعين حسيني  و ابعاد اخلاقي و امنيتي مراسم پياده روي اربعين حسيني مي‌پردازد.

برنامه اذان گاهي «به رنگ خدا» در بخشي با عنوان «منشور اخلاقي زائر حسيني» ضمن تشريح آداب زيارت و پياده‌روي اربعين و فضائل اين حركت ارزشي، اهداف و پيام‌هاي آئين باشكوه  پياده‌روي اربعين و تأثير آن در تقويت همبستگي و اراده ديني عاشقان ثارالله را تبيين مي‌كند.

مدير راديو معارف با بيان اينكه در آستانه اربعين حسيني برنامه «نجواي عاشقان» به پخش زيارت اربعين اختصاص يافته است افزود : برنامه  «سخن عشق»  كه اختصاص به سخنراني‌هاي حرم مطهر رضوي دارد، در اين ايام از آنتن راديو معارف پخش مي‌شود.

مجتبي تونه‌اي گفت :ويژه برنامه «چلچراغ اشك» براي پخش در شب اربعين حسيني تدارك ديده شده است . كارشناسان در اين ويژه برنامه ابعاد نخستين اربعين حسيني و فلسفه و فضايل تعدد زيارت امام حسين(ع) را مطرح مي‌كنند، همچنين پيامدهاي سياسي و اجتماعي پس از واقعه عاشورا در اين ويژه برنامه مطرح خواهد شد.

مدير راديو معارف  با بيان اينكه ويژه برنامه زنده «اربعين خورشيد» در روز اربعين حسيني از اين رسانه ديني پخش مي‌شود افزود: در اين ويژه برنامه فضيلت زيارت اربعين و بازخواني كاركردهاي همايش بزرگ اربعين بررسي خواهد شد.

مجتبي تونه‌اي خاطر نشان كرد :گزارشگران اعزامي راديو معارف به كربلا در اين ايام با برقراري ارتباط زنده و مستقيم برنامه «در مسير بهشت» حال و هواي زائران در مسيرهاي پياده روي به سمت عتبات مقدسه را منعكس مي‌كنند و به پوشش مراسم اربعين حسيني در كربلاي معلي مي‌پردازند.

وي در ادامه از پخش برنامه «اشك فرات» شرح زيارت اربعين و برنامه  «حديث مهر» با موضوع  مروري بر ديدارهاي حضرت امام رضا (ع) در طوس خبر داد و گفت : «سيره نبوي» از جمله برنامه‌هايي است كه در اين ايام به بررسي تاريخ و سيره پيامبر اعظم(ص)  بر امواج فضيلت و فطرت پخش مي‌شود .

مدير راديو معارف در ادامه به تشريح ويژه برنامه‌هاي ايام رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي و امام رضا (ع)پرداخت و گفت : ويژه برنامه «غريبانه» طي سه شب آخر ماه صفربا موضوع  تبيين مظلوميت‌هاي پيامبر (ص) و اهل بيت (ع) در عصر خود و عصر حاضر است.

راه‌هاي كسب معرفت نسبت به پيامبر و ائمه اطهار (ع)و رعايت حقوق آن بزرگواران توسط امت اسلام، همچنين عمل به سفارش‌هاي معصوم از موضوعاتي است كه در ويژه برنامه «غريبانه» مطرح خواهد شد.

مجتبي تونه‌اي، مدير راديو معارف، در خاتمه با اشاره به تدارك ويژه برنامه «روضه خورشيد» براي پخش در صبح روزهاي پاياني ماه صفر تصريح كرد: موضوع كلي اين ويژه برنامه‌ها  انتظارات اهل بيت (ع)  از ما بر اساس مصاديق «ما اتيكم الرسول فخذوه و ما نهاكم عنه فانتهوا» است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صدا وسیما ی جمهوری اسلامی ایران