بازگشت به صفحه کامل

موکب ایذه در مرز شلمچه به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ایذه گفت: موکب اربعین این شهرستان در مرز شلمچه به زائران امام حسین(ع) خدمات می‌دهد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا قبادی اظهار داشت: از روز شنبه هفته آینده موکب شهرستان ایذه در مرز شلمچه برای ارائه خدمات به زائرین امام حسین (ع) بازگشایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روزانه به چند هزار نفر از زائران کربلای معلی نذری داده می‌شود، بیان کرد: ستاد عتبات عالیات شهرستان ایذه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده  که بتواند روزانه به بیش از 5 هزار نفر از زائران امام حسین (ع) پذیرایی کند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان ایذه در ادامه افزود: مرکز پخت نان محلی برای استفاده زائران در شهرستان ایجاد کرده‌ایم؛ البته این نذورات در مرز شلمچه به صورت وعده‌های روزانه در میان زائران توزیع می‌شود.

قبادی بیان کرد: سال گذشته چادری که در مرز شلمچه از سوی شهرستان ایذه دایر شده بود؛ ابعاد آن بیش از 100 متر مربع بود، اما زمینی که امسال برای خدمات به زائران به شهرستان ایذه اختصاص پیدا کرده  بیش از 3 هزار متر مربع می‌شود که در روزهای آینده پذیرای زائران امام حسین (ع) است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ستاد بازسازی عتبات عالیات