بازگشت به صفحه کامل

نام‌نویسی زائران اربعین در سامانه سماح

نام‌نويسي  متقاضيان زيارت اربعين حسيني بايد از طريق سامانه سماح انجام شود تا از امکان هرگونه سوء استفاده و جعل سند جلوگيري شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، مديرکل حج و زيارت خوزستان با تاکيد بر بيمه زائران اربعين حسيني گفت: روزانه تعداد زيادي از زائران در مرزهاي شلمچه و چذابه به  علت  ويزاي جعلي توسط نيروهاي مرزباني متوقف و از ورود آنها به عراق جلوگيري مي‌شود.

ناصر حويزاوي، خواستار نام‌ نويسي متقاضيان سفر اربعين از طريق سامانه سماح شد و اظهار کرد: اين سامانه با رعايت مصالح ملي براي متقاضيان سفر رواديد صادر مي‌کند.

وي اضافه کرد: نام نويسي  از طريق اين سامانه مرزهاي خروجي را مشخص مي‌کند که در صورت بروز اتفاق و يا حادثه احتمالي مي‌توان از خدمات بيمه‌اي بهره برد.

مدير کل حج و زيارت خوزستان با  بيان اينکه اين سازمان پاسخگوي تمام کساني است که از طريق سامانه سماح نام نويسي کرده‌اند، تاکيد کرد:  نام نويسي  از طريق سامانه سماح مانع بروز تخلف و تقلب در صدور رواديد شده و زائران هيچ نگراني از بابت جعل سند نخواهند داشت.

حويزاوي با بيان اينکه امکان تردد زائران بدون رواديد و گذرنامه وجود ندارد، گفت: هزينه صدور رواديد 40 دلار، بيمه 250 هزار ريال و خدمات کارگزاري 100 هزار ريال تعيين شده است.

 مرزهاي شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مرز مهران در استان ايلام از مبادي تردد زائران اربعين حسيني هستند که حضور بيش از 2 ميليون زائر ايراني در اربعين امسال پيش بيني شده است.

 

منبع: صداو سیمای مرکز خوزستان