بازگشت به صفحه کامل

نداي اربعين از راديو شنيده مي شود

راديو اربعين صبح امروز شنبه اول آبان آغاز به كار كرد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، راديو اربعين از صبح امروز با حضور قائم مقام رئيس سازمان صدا  و سيما، معاون صدا و جمعي از مديران ستاد عالي اربعين، آغاز به كار كرد.

شبكه راديويي اربعين كه دومين سال خود را تجربه مي كند در سراسر كشور و همچنين خارج از كشور قابل دريافت است.

اين راديو به مناسبت برگزاري راهپيمايي بزرگ "اربعين" براي اطلاع رساني از اتفاقات مربوط به اين رويداد بزرگ راه اندازي شده است .

راديو اربعين به صورت شبانه روزي از روز شنبه اول آبان مصادف با 20 محرم آغاز به كار كرده و پايان ماه صفر، (دهم آذرماه) به كار خود پايان مي دهد.

اين راديو علاوه بر اطلاع رساني از اتفاقات مربوط به راهپيمايي بزرگ اربعين، در حوزه فرهنگ سازي فعال است و برنامه‌هايي شامل سخنراني، مستند، نمايش، قرائت قران و ترجمه، ارتباط تلفني با مسئولان، گزارش، پخش زيارت و ادعيه مختلف، نكات آموزشي مربوط به سفر و زيارت و روضه خواني و مرثيه سرايي را در جدول پخش خود دارد. مراكز استاني صدا و سيما موظف شده‌اند مستند هايي براي پخش در اين شبكه راديويي تهيه و تدارك ببينند .

معاونت هاي فني ، استان‌ها و سياسي در سازمان صدا و سيما در راه اندازي اين راديو همكاري مي‌كنند .

اين راديو 11 بخش خبري نيز دارد كه چهار بخش آن مشروح و هفت بخش آن كوتاه خواهد بود .

راديو اربعين را روي موج اف ام رديف 95/5 مگاهرتز در تهران دريافت كنيد. موج اين شبكه در استان ها نيز از طريق صداوسيماي استان ها اعلام مي شود.

اين شبكه در نجف اشرف روي موج اف ام رديف 9/91 مگاهرتز و در كربلاي معلي روي موج اف ام رديف 9/90 مگاهرتز قابل دريافت است . همچنين مخاطبان مي توانند براي تعامل بيشتر با شماره 3000955 با اين شبكه در ارتباط باشند.

علاوه بر طول موج هاي اعلام شده در تمام نقاط جهان كه امكان دسترسي به شبكه اينترنت وجود داشته باشد ، با استفاده از اپليكيشن تلفن همراه راديو كه از طريق نشاني www.iranseda.ir قابل دسترس است ، امكان شنيدن اين شبكه و همچنين تمامي شبكه هاي راديويي وجود دارد.

علاوه بر روش هاي دسترسي اعلام شده، امكان دريافت راديو اربعين و همچنين ساير شبكه هاي راديويي معاونت صداي جمهوري اسلامي ايران از طريق سايت شبكه هاي راديويي و گيرنده هاي ديجيتالي نيز امكان پذير است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران