بازگشت به صفحه کامل

ورود خودروي زائران اربعين به شهر مهران ممنوع شد

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان ایلام از اعمال ممنوعيت و محدوديت ورود خودروهاي زائران اربعين به داخل شهر مهران خبر داد و گفت: اين تصميم به منظور ممانعت از بروز گره‌هاي ترافيکي اتخاذ شده است

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سرهنگ نوراله خادم اظهار کرد: تقريبا ظرفيت پارکينگ‌هاي عمومي و خصوصي شهر مهران تکميل شده و هم اکنون در حال هدايت خودروهاي زائران به سمت پارکينگ هاي اطراف شهر هستيم.

وي افزود: ماموران پليس راه و راهور در پنج کيلومتري شهر مهران مستقر شده و خودروهاي زائران را به سمت پارکينگ‌هاي تهيه شده بويژه پارکينگ بزرگ اربعين که ظرفيت 40 هزار دستگاه خودرو را دارد، هدايت مي‌کنند.

سرهنگ خادم تاکيد کرد: در حال حاضر خودروي اهالي شهر مهران نيز اجازه ورود را از مسير اصلي ندارند و به سمت جاده کمربندي هدايت مي شوند تا از آنجا و از طريق بلوار امام حسن (ع) وارد شهر شوند.

به گفته وي، تردد خودروها در معابر شهر مهران اکنون ساماندهي و مديريت شده و فقط در بلوار امام حسن (ع) به دليل حجم زياد خودروها شاهد ترافيک دو کيلومتري هستيم که تحت مديريت ماموران پليس است.

رئيس پليس راهور استان ايلام اضافه کرد: تمام معابر اصلي شهر مهران پاکسازي شده تا تردد خودروهاي موجود در شهر با سهولت انجام شود البته از زائران تقاضا داريم به راهنمايي‌هاي ماموران پليس توجه کنند تا شاهد ايجاد گره ترافيکي و تاخير در حرکت آنها نباشيم.

وي افزود: از ميدان امام (ره) تا پل زائر شهر مهران به مسافت 700 متر اجازه تردد به هيچ خودرويي داده نمي شود بنابراين مردم مي بايست اين مسير را تا پل زائر با پاي پياده طي کنند تا به اتوبوس‌هاي شرکت واحد که آنها را به پايانه مرزي مي‌رسانند، برسند.

سرهنگ خادم گفت: همکاري رانندگان وسايل نقليه با ماموران پليس راهور و راه مي‌تواند ما را در ارائه خدمات ترافيکي کمک کرده و شرايط را براي حرکت با سهولت آنها در معابر شهري و برون شهري فراهم کند.

وي يادآور شد: جاده کمربندي شرقي مهران فقط براي حرکت اتوبوس‌هاي حامل زائران تا پايانه برکت در نزدکي مرز مهران طراحي شده است بنابراين رانندگان ديگر وسايل نقليه از اين جاده تردد نکنند چون باعث ايجاد اخلال در حرکت اتوبوس‌ها مي‌شوند.

منبع: پايگاه خبري پليس