بازگشت به صفحه کامل

ويژه برنامه هاي شبكه چهار سیما در اربعين حسيني

شبكه چهار سيما با تدارك ويژه برنامه هايي مانند «من حامي دين هستم»، «راهي به روشنايي»، مستندهاي«سفيران كريمه»، «كيلومتر شش» و برنامه هاي تركيبي، اربعين سيد و سالار شهيدان را به سوگ مي نشيند.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، شبكه چهار سيما برنامه هاي متنوعي را براي پخش در شب و روز اربعين در قالب هاي تركيبي، مستند، گزارش و ارتباط هاي زنده  تدارك ديده است.

اطلاعات ويژه‌هاي اربعين شبكه چهار سيما به شرح زير است:

"من حامي دين هستم" به تهيه كنندگي امير قميشي در دو قسمت به صورت زنده ساعت 19:30 و 22:30، از شبكه چهار سيما به نمايش درمي آيد.

در اين ويژه برنامه كه اجراي آن را مسعود فروتن بر عهده دارد به موضوع فرهنگ و هنر عاشورايي
مي پردازد.

شعر خواني با حضور شاعران آييني پخش گزارش و ميان برنامه ويژه اربعين از ديگر بخش هاي اين برنامه تلويزيوني است.

"راهي به روشنايي" به تهيه كنندگي سيد محسن مناجاتي در 2 قسمت 45 دقيقه اي ويژه اين ايام تهيه و توليد شده است كه ساعت 21 پخش خواهد شد.

دكتر مالك شجاعي مجري برنامه در گفت و گو با سيد عليرضا واسعي رئيس پژوهشكده اسلام تمدني و عضو هيئت علمي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي مشهد به بررسي "رويكرد تمدني" به قيام حسيني
مي پردازد.

مستند "كيلومتر شش" در دو بخش روزهاي شنبه  و يكشنبه در فواصل برنامه ها پخش خواهد شد كه تصاويري ناب از  پياده روي زوار اربعين امام حسين (ع)، سينه زني، عزاداري، پذيرايي از زوار، پذيرايي موكب ها از زوار امام حسين ع د ر مسير زيارت و... را پخش مي كند.

مستند "سفيران كريمه " ويژه برنامه موكب آستان مقدس حضرت معصومه( س) است كه به مراسم باشكوه پياده روي در  اربعين حسيني اختصاص دارد و خدمات خالصانه  اين آستان در مسير زوار نجف تا كريلا  را به نمايش مي گذارد.

مجله فرهنگي هنري و  شبانه "چشم شب روشن" كه هرشب ساعت 11 به مدت 90 دقيقه، به صورت زنده با اجراي تحسين برانگيز محمد صالح علاء پخش مي شود، در ايام اربعين حسيني معطوف به اين ايام خواهد بود و به قيام عاشورا و نهضت حسيني اشاره خواهد داشت.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران