بازگشت به صفحه کامل

ویزیت رایگان زائران در بیمارستان‌های عراق

دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشورگفت: طی رایزنی با وزیر بهداشت عراق  برای رایگان شدن ویزیت زائران در اربعین در بیمارستان‌های عراقی، قرار شد که ویزیت زائران به صورت رایگان انجام شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، دکتر پیرحسین کولیوند گفت: امسال حدود ۱۰۰۰ نفر در گروه پزشکی و پیراپزشکی در شهرهای کربلا، نجف و در بین راه شلمچه تا نجف، نجف تا کربلا و مهران تا کربلا خدمات پزشکی و سلامت را ارائه می‌دهند.

طی رایزنی با وزیر بهداشت عراق  برای رایگان شدن ویزیت زائران در اربعین در بیمارستان‌های عراقی، قرار شد که ویزیت زائران به صورت رایگان انجام شود.

کولیوند افزود: همچنین درمانگاه‌های بسیار مناسبی هم در مسیر جاده‌ای در راهپیمایی مهران تا نجف و شلمچه و مناطق مورد نیاز، در نظر گرفته شده است و با همکاری سایر دستگاه‌ها در آنجا بیمارستان‌های صحرایی ایجاد می‌شود و اتوبوس‌آمبولانس‌ها هم در طول این مسیرها مستقر می‌شوند.

کولیوند با بیان اینکه از شهر ایلام تا مهران به ازای هر ۱۰ کیلومتر و بعضا به ازای هر پنج کیلومتر، یک آمبولانس مستقر می‌شود و به ازای هر چند کیلومتر نیز یک اتوبوس آمبولانس مستقر می‌شود و در خود مرز تعداد آمبولانس‌های بیشتری استقرار می‌یابند، گفت: فوریت‌های پزشکی با تمامی ظرفیت خود در این پیاده‌روی حضور دارند و در حوزه سلامت کاملا با مسئولیت وزارت بهداشت، ‌ خدمت‌رسانی خواهیم کرد .
وی اظهار کرد: بنابراین امسال نسبت به سال گذشته به طور حتم، هم ظرفیت بیشتری ایجاد شده است و هم نیروی انسانی افزایش یافته و هم امکانات بیشتری برای خدمات بهتر به زائران حسینی ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا