بازگشت به صفحه کامل

پيش بيني بازگشت حداکثري زائران تا آخر هفته جاري

فرمانده انتظامي استان خوزستان گفت: روند خدمت رساني براي جابه جايي زوار از مرز مناسب است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، سردار محمد رضا اسحاقي در بازديد از مرز شلمچه با بيان اينکه شرايط تردد زائران در مرز هاي استان عادي است، گفت: روند خروج زائران از مرز به سمت کشور عراق به حداقل رسيده و مشکل خاصي در روند تردد وجود ندارد.

وي با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي انتقال زائران به شهر هاي مختلف کشور، افزود: بيش از يک هزار اتوبوس براي انتقال زائران در مرز هاي شلمچه و چزابه مستقر شده تا روند جابه جايي مسافران را انجام دهند؛ همچنين در اين مدت با انبوه جمعيت منتظر اتوبوس مواجه نشده ايم.

فرمانده انتظامي استان خوزستان با اشاره به فعال شدن ريل باس(قطار سريع السير شهري) براي جابه جايي مسافران درون استان گفت: در کنار خدمات ارائه شده براي انتقال مسافران، اتوبوس هاي واحد نيز از مرز شلمچه تا درون خرمشهر در نظر گرفته شده اند.

سردار اسحاقي با اشاره به اينکه اکثر زائران تا پايان هفته جاري به کشور باز خواهند گشت اضافه کرد: تاکنون، هيچ  حادثه ترافيکي رخ نداده است.

وي ادامه داد: تنها معضلي که وجود دارد، زائراني است که درصدد هستند پس از بازگشت از زيارت با وجود خستگي و عدم استراحت کافي رانندگي کنند در حاليکه به آنان توصيه مي‌کنيم حتماً ساعاتي را براي استراحت اختصاص دهند تا دچار حادثه نشوند.

فرمانده انتظامي استان خوزستان به اقدامات نيروي انتظامي و پليس راهنمايي و رانندگي براي کنترل
جاده ها اشاره کرد و گفت: با تمام اقدامات انجام شده، نمي توان از به خواب رفتن راننده در مسير ها جلوگيري کرد لذا توصيه مي شود زائران قبل از ورود به جاده ها استراحت کافي را داشته باشند.

منبع : صداوسیمای مرکز خوزستان