بازگشت به صفحه کامل

چله غم در صداي دنا به روي آنتن مي‌رود

چله غم "عنوان برنامه‌اي است كه همزمان با اربعين حسيني و با هدف تبيين فلسفه و جايگاه قيام امام حسين (ع) پخش مي‌شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی ستاد اربعین، پخش بيانات امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري و ديگر بزرگان در مورد حادثه عاشورا، مداحي‌ها، مرثيه خواني و روضه خواني‌هاي مرتبط با ماه محرم و اربعين از بخش‌هاي برنامه  "چله غم" است.

آخرين اخبار و اطلاعات مربوط به راه‌پيمايي عظيم عاشقان حسيني و خدمات دستگاه‌ها و نهادهاي خدمات‌رسان در اين مراسم مهم نيز در اين برنامه منعكس مي‌شود. همچنين ارتباط مستقيمي با گزارشگران مراكز صدا و سيما در مرزهاي منتهي به مسير راه‌پيمايي اربعين همچون استان‌هاي مرزي ايلام، آبادان، خوزستان و كرمانشاه برقرار مي‌شود و درباره حال و هواي زائران و عاشقان اباعبدالله الحسين(ع) گفت وگو خواهد شد.  برقراري ارتباط تلفني با خبرنگاران آزاد شهرستان‌هاي مختلف كهگيلويه وبويراحمد و گزارشگران مراكز صدا و سيماي شهرهاي مذهبي همچون مشهد مقدس، قم و شيراز در مكان هاي برپايي مراسم عزاداري براي انعكاس حال و هواي اين روز بزرگ نيز در برنامه پيش بيني شده است.

در اين برنامه مراسم اربعين شهادت امام حسين(ع) در شهرستانها و بخش‌هاي مختلف استان و حضور گروه‌هاي مختلف مردمي در اين مراسم در قالب گزارش‌هاي راديويي منعكس مي‌شود. در بخش كارشناسي كه با حضور حجت الاسلام اندرزيان استاد دانشگاه ياسوج اجرا خواهد شد؛ مخاطبان با زندگاني وانديشه‌هاي امام حسين(ع) با رويكرد عاشورا و بصيرت عاشورايي، ويژگي‌هاي شخصيتي حضرت عباس(ع)، حضرت زينب(س) آشنا مي‌شوند. تبيين فلسفه مراسم اربعين و پياده روي آن، مباحثي درباره دلايل اهميت زيارت اربعين و تفسير فرازهايي از زيارت اربعين، آداب و احكام زيارت و همچنين آموزه‌هاي سياسي و اجتماعي واقعه عاشورا محور اين بخش است. اين برنامه روز اربعين ساعت 10 به تهيه‌كنندگي ميترا الاهي پخش مي‌شود.

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران